KONCERTY KRAKÓW SIERPIEŃ 2022 

concert 3084876 960 720 1 800x500 - KONCERTY KRAKÓW SIERPIEŃ 2022 

Źródło: pixabay.com

Zobacz kto zagra w Krakowie w sierpniu! 

Pierwsza część wakacji nie przyniosła zawodu fanom muzyki. W sierpniu, również można się spodziewać wielu wydarzeń muzycznych. Zaplanowane koncerty nie skupiają się na jednym gatunku, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oto cztery eventy, na których możesz celebrować ostatni miesiąc wakacji w towarzystwie dobrej muzyki: 

1.Malik Montana – 14.08.2022 

Malik Montana jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Jego hity osiągają nawet po ponad 50 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Twórca “Jagodzianek” zagra w Krakowie już 14 sierpnia. Koncert odbędzie się w Hype Parku na ulicy Kamiennej. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony “Biletomat.pl”, ruszyła już druga pula.

2. Tede – 19.08.2022 

To kolejny koncert z kategorii hip-hop. Koncert promuje reedycje pierwszego solowego albumu rapera, czyli TEDE – S.P.O.R.T. Album został wydany z okazji dwudziestolecia premiery debiutu. Słynny S.P.O.R.T. powróci w odświeżonej wersji i będzie można go usłyszeć 19 sierpnia w Hype Parku na ulicy Kamiennej. Bilety, podobnie jak na koncert Malika, można kupić przez stronę “Biletomat.pl”.

3. Andrea Bocelli – 27.08.2022 

Kolejny koncert na pewno zainteresuje miłośników muzyki klasycznej. Znany włoski śpiewak Andrea Bocelli zagra koncert w Tauron Arenie. Występ będzie promował najnowszy album BELIEVE. Oprócz tego, artysta zaśpiewa swoje legendarne utwory. Występ na krakowskiej arenie nie będzie jedynym zagranym w sierpniu w Polsce. Wybitny tenor można będzie usłyszeć, także w Ergo Arenie w Gdańsku – a to tylko dwa przystanki na światowej trasie koncertowej. Poza gwiazdą wieczoru na scenie wystąpi, również chór, orkiestra oraz goście specjalni. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia na ulicy Lema 7. Bilety można nabyć poprzez stronę “Eventim.pl”.

4. Rockowizna Festiwal – 26-28.08.2022 

To wydarzenie skierowane jest do miłośników cięższego brzmienia. Festiwal rocka odbędzie się pod koniec sierpnia i będzie trwał aż trzy dni! Przez ten czas będzie można usłyszeć wielu artystów. Event odbędzie się w Tauron Arenie. Rockowizna to połączenie pokoleń – łączy w sobie sentymentalne hity oraz współczesne brzemienia. Taką podróż w czasie można przeżyć już od 26 sierpnia na ulicy Lema 7.

26.08.2022 

W pierwszym dniu festiwalu na krakowskiej scenie usłyszymy zespół IRA. Legendarna grupa rockowa powstała w 1987 roku i słynie z piosenek takich jak: “Nie daj mi odejść”, “Ikar” czy “Dlaczego nic”. Kolejny występ w tym dniu będzie należał do grupy Sztywny Pal Azji. Zespół zadebiutował w drugiej połowie lat 80. Został założony przez gitarzystę Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka. Rockmenów możemy kojarzyć z utworu z 2014 roku “Wieża radości, wieża samotności”. Jako ostatni zagra zespół Róże Europy, który powstał w 1983 roku. W 1988 roku muzycy zadebiutowali z albumem “Stańcie przed lustrami”. Jednym z najpopularniejszych ich hitów jest utwór “Jedwab”. Na wokalu usłyszmy Piotra Klatta, który pełni rolę, także autora tekstów.

27.08.2022 

Kolejny dzień festiwalu zabierze nas krok w przód od końca lat 80. Jako pierwszy wystąpi Happysad, który rozpoczął karierę w 2001 roku. Jest to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów w Polsce. W 2021 roku Happysad obchodził swoje dwudziestolecie, dzięki czemu powstał album “Odrzutowce i Kowery”. Zespół jest znany z takich utworów jak: “Zanim pójdę”, “Taką wodą być” czy “Łydka”. Kolejny występ 27 sierpnia będzie solowy. Wystąpi Kasia Kowalska, która jest jedną z najbardziej docenionych wokalistek na polskiej scenie – potwierdzają to przyznane nagrody. Kasia stworzyła takie hity – “Prowadź mnie”, “Wyrzuć ten gniew”, “Spowiedź. Drugi dzień Rockowizny zakończy koncert zespołu Strachy na Lachy. Grupa, podobnie jak Happysad, powstała w 2001 roku. W ubiegłym roku wydali album pod tytułem “Piekło”. Zespół charakteryzuje różnorodne wydania rocka oraz charakterystyczne chwytliwe słowa utworów.

28.08.2022 

W ostatni dzień wystąpi jeden zespół. Kult podsumuje cały festiwal oddając całą swoją mocną rockową energię publiczności. Grupa powstała w 1982 roku w Warszawie. Jej twórcą jest słynny Kazik Staszewski. Kult jest z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych rockowych zespołów. Tematyka tekstów od zawsze nawiązywała do autentycznych problemów, a przekaz utworów był ukazany w tekstach bez ogródek. Oto kilka popularnych hitów – “Hej czy nie wiecie”, “Gdy nie ma dzieci”, “Wiara”.

Bilety na Rockowizne można kupić za pośrednictwem strony “Biletyna.pl”. Oprócz wejściówek na poszczególne dni istnieją, również karnety na dwa dni lub całość festiwalu.

By Malwina Miter