Historyczna Kossakówka – poszukujemy pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków

2 r. sosin 800x500 - Historyczna Kossakówka – poszukujemy pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków

Gromadząc zbiory przyszłego Muzeum w Kossakówce, poszukujemy przedmiotów, które stanowiły oryginalne wyposażenie historycznej willi, pamiątek po rodzinie Kossaków oraz fotografii ukazujących wnętrza dawnej Kossakówki oraz jej otoczenie. W przypadku archiwaliów (fotografii, listów, dokumentów) interesują nas również skany i kopie.

Jeżeli posiadają Państwo w swoich zbiorach przedmioty lub archiwalia, które chcieliby Państwo przekazać do powstającego Muzeum, zachęcamy do kontaktu pod adresem majewska@mocak.pl lub pod numerem telefonu +48 12 263 40 53 od poniedziałku do piątku w godzinach 8–16.

Zabytkowy zespół dworsko-parkowy Kossakówka od końca 2019 roku należy do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Zamierzeniem Muzeum jest stworzenie w tym miejscu prezentacji dokonań rodziny Kossaków.

Więcej informacji o Kossakówce: www.mocak.pl/kossakowka

Fot. Fragment zbiorów archiwalnych Kossakówki oraz pamiątki po Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Stefanie Jasnorzewskim oraz Magdalenie Samozwaniec podarowane do Kossakówki, fot. R. Sosin

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!