Connect with us
2 r. sosin - Historyczna Kossakówka – poszukujemy pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków

Kraków Pisze

Historyczna Kossakówka – poszukujemy pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków

Gromadząc zbiory przyszłego Muzeum w Kossakówce, poszukujemy przedmiotów, które stanowiły oryginalne wyposażenie historycznej willi, pamiątek po rodzinie Kossaków oraz fotografii ukazujących wnętrza dawnej Kossakówki oraz jej otoczenie. W przypadku archiwaliów (fotografii, listów, dokumentów) interesują nas również skany i kopie.

Jeżeli posiadają Państwo w swoich zbiorach przedmioty lub archiwalia, które chcieliby Państwo przekazać do powstającego Muzeum, zachęcamy do kontaktu pod adresem majewska@mocak.pl lub pod numerem telefonu +48 12 263 40 53 od poniedziałku do piątku w godzinach 8–16.

Zabytkowy zespół dworsko-parkowy Kossakówka od końca 2019 roku należy do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Zamierzeniem Muzeum jest stworzenie w tym miejscu prezentacji dokonań rodziny Kossaków.

Więcej informacji o Kossakówce: www.mocak.pl/kossakowka

Fot. Fragment zbiorów archiwalnych Kossakówki oraz pamiątki po Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Stefanie Jasnorzewskim oraz Magdalenie Samozwaniec podarowane do Kossakówki, fot. R. Sosin

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top