Connect with us
prolandsport polkolonie zima 2024 - Ferie w Krakowie nie muszą być drogie

Fashion

Ferie w Krakowie nie muszą być drogie

Wystarczy 350 zł, a w określonych wypadkach nawet bezpłatnie, aby zapisać dziecko na półkolonie organizowane przez Fundację Prolandsport w trzech lokalizacjach w mieście. Fundacja po raz kolejny otrzymała dofinansowanie z gminy miejskiej Kraków, aby zapewnić dzieciom i młodzieży, także tym z niepełnosprawnościami, aktywne ferie zimowe.

prolandsport polkolonie zima 2024 212x300 - Ferie w Krakowie nie muszą być drogieZajęcia odbywają się w pierwszym tygodniu małopolskich ferii, od 12 do 16 lutego, w godzinach 8:00-16:00. Przeznaczone są dla 105 uczniów i uczennic w wieku 7-16 lat, w tym 30 z niepełnosprawnościami. Program aktywności to między innymi gry i zabawy integracyjno-sportowe, zajęcia manualno-plastyczne, warsztaty ze zdrowego żywienia, gimnastyka, taniec, wyjście do teatru a także wycieczka krajoznawcza.

– To już po raz piąty nasza Fundacja organizuje półkolonie pod hasłem bezpieczeństwo i edukacja poprzez sport. Dla uczestników udział w zajęciach daje możliwość integracji i poznania nowych znajomych, a dla rodziców i opiekunów świadomość, że dziecko jest pod dobrą opieką oraz spędza czas z daleka od komputera – mówi Arkadiusz Nowak, prezes Fundacji Prolandsport. – Widzimy zainteresowanie półkoloniami. Na dzisiaj mamy jeszcze wolne miejsca i zapraszamy chętnych, ale skończyła się pula miejsc dla dzieci z niepełnosprawnościami. Tutaj przyjmujemy zapisy tylko na listę rezerwową.

Udział w półkolonii jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa. Bezpłatna oferta fundacji skierowana jest do rodzin z Krakowa, których dochód na jednego członka nie przekracza kwoty 1922 zł. Dla pozostałych uczestników koszt wynosi 350 zł. W tej kwocie organizator zapewnia program, opiekę oraz wyżywienie.

 

Półkolonie odbywają się w pięciu grupach, w trzech lokalizacjach – Tauron Arenie, Szkole Podstawowej Nr 24 na ul. Podedworze 16 oraz w Szkole Podstawowej Nr 12 na Alei Kijowskiej 3. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata darowizny na konto Fundacji. Wszelkie informacje i zapisy znajdują się na stronie www.prolandsport.pl

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top