thrill me - THRILL ME Historia Leopolda i Loeba

THRILL ME Historia Leopolda i Loeba

Libretto, teksty utworów i muzyka

STEPHEN DOLGINOFF

 Spektakl dla osób dorosłych

Thrill me. Historia Leopolda i Loeba mrożący krew w żyłach musical przedstawiający plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem.

Thrill me to historia legendarnego duetu, tak zwanych „zabójców dreszczyku emocji”, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku.

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb –  pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię „The Thrill Killers”.

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu Sznur Alfreda Hitchcocka czy Funny Games Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska prapremiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzyczny im. Jana Kiepury.

 Thrill me w reżyserii Tadeusza Kabicza to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim nad drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

„Mam nadzieję, że musical Thrill me. Historia Leopolda i Loeba na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, podobnie jak w innych krajach, spotka się z entuzjazmem Publiczności, a poza dreszczykiem emocji przyniesie lekcję głębszego zrozumienia psychiki drugiego człowieka, inspiracji nim i skutecznej obrony przed negatywnym jego wpływem” – mówi Iwona Wujastyk, Dyrektor MTM.

To doskonale wyśpiewana historia zbrodni w wykonaniu Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka – Laureatów XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury oraz zwycięzców Musicalowych Nagród Widza za sezon 2020/2021.

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

 

Twórcy:

Reżyseria – Tadeusz Kabicz

Koncepcja sceniczna – Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak

Animacje – Karolina Jacewicz

Reżyseria świateł – Dariusz Albrycht

Autorka przekładu na język polski – Małgorzata Lipska

 

Obsada:

Maciej Pawlak

Marcin Januszkiewicz

z gościnnym udziałem Filipa Kosiora i Mirosława Zbrojewicza

Fortepian – Karina Komendera

Premiera – 16 października 2020 roku

Link do wydarzenia: https://krakowskieforum.pl/wydarzenie-302-xii_kmt_thrill_me_historia_leopolda_i-szczegoly-8011.html

Link do biletów: https://biletyna.pl/spektakl/Thrill-me-Historia-Leopolda-i-Loeba

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2022
lipiec 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej