Connect with us
zbiorka dzien dziecka dladziecicharkowa 2023 scaled - Ruszyła pomoc dla dzieci z Charkowa! Trwa zbiórka pieniędzy

Ruszyła pomoc dla dzieci z Charkowa! Trwa zbiórka pieniędzy

Fundacja Wolność i Demokracja zajmująca się wsparciem naszych rodaków mieszkających poza granicami kraju organizuje zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących dzieci z ogarniętego wojną Charkowa. Organizatorzy liczą na znaczące efekty akcji.

 

Ruszyła akcja „Paczka dla Charkowa – uśmiech dla dzieci”, której inicjatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja.

W ramach inicjatywy zbierane są środki, dzięki którym przygotowane zostaną specjalne paczki dla najmłodszych. Przy okazji Dnia Dziecka paczki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z obwodu charkowskiego na Ukrainie.

 

 

Nasza fundacja od 15 lat wspiera Polaków mieszkających na Ukrainie. Tę pomoc jeszcze bardziej zintensyfikowaliśmy od pierwszych dni wojny, która wybuchła w 2022 roku. Pomagamy zarówno tym, którzy pozostali na terytorium ogarniętej wojną Ukrainy, jak i uchodźcom, którzy przyjechali do Polski. Obecna akcja to kolejny etap tej pomocy” – tłumaczy Lilia Luboniewicz, prezes Fundacji Wolność i Demokracja.

 

„Paczka dla Charkowa” to akcja, w którą z łatwością może włączyć się każdy. A tym samym przyczynić się do przygotowania paczek dla potrzebujących dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup żywności i artykułów dla dzieci. To właśnie te rzeczy znajdą się w paczkach, które zostaną przekazane najmłodszym w Dzień Dziecka w Charkowie. Fundacja Wolność i Demokracja zorganizuje także specjalną zabawę dla charkowskich dzieci.

 

„Wojna trwa i właściwie każdy dzień jest trudny dla wszystkich na Ukrainie, w tym dla najmłodszych. Ale dzięki dobroci ludzkich serc chcemy sprawić, by 1 czerwca był inny, by tego dnia dać dzieciom radość, wywołać uśmiech na ich twarzach. A także pokazać solidarność” – dodaje Lilia Luboniewicz.

 

Wpłat w ramach zbiórki „Paczka dla Charkowa” można dokonywać bezpośrednio na jeden z rachunków Fundacji.

 

Dane dotyczące darowizn:

Tytuł przelewu: Dla dzieci Charkowa

Odbiorca: Fundacja Wolność i Demokracja,  Al. Jerozolimskie 30 lok. 14, 00-024 Warszawa

Numery kont:

PLN:   24 1140 1010 0000 5060 3200 1020

EUR:   50 1140 1010 0000 5060 3200 1037 

USD:  18 1140 1010 0000 5060 3200 1031

Kod Swift:  BREX PL PW

 

https://wid.org.pl/dolacz-do-akcji-paczka-dla-charkowa-usmiech-dla-dzieci/ 

To Top