baner - Polifonie 2021. Muzyka obiektów - koncert Aleksandra Wnuka w Cricotece

Polifonie 2021. Muzyka obiektów – koncert Aleksandra Wnuka w Cricotece

Zapraszamy na kontynuację projektu Polifonie w Cricotece, będącego cyklem koncertów muzyki eksperymentalnej i awangardowej.

Pierwszy z nich odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 19.00. To koncert promujący najnowszy autorski album multiperkusisty Aleksandra Wnuka „LUPNIK”.

„Muzyka Lupnika jest stworzona i wykonywana na zestawie obiektów, instrumentów i sprzętów specjalnie na tę okazję zaaranżowanych. Wytwarzaniu i przetwarzaniu elementarnych dźwięków służą praktyki perkusyjne i post-perkusyjne. Następnie dźwięki wzmacniane i wzbogacane są przez mikser, który staje się kolejnym instrumentem; saturacja jest komponentem przestrzeni dźwiękowej. Punktem wyjściowym dla materiału były zmysłowe atrybuty Malarstwa Materii. W niniejszym kontekście słowo ‘lupnik’ jest nowomową, słowną grą wykorzystaną dla celów tego konkretnego przedsięwzięcia. Koncept ogniskowania zmysłów intymnie — przez co działania jak człowiek-lupa — odnosi się do doświadczenia fizycznego; jest to uwikłanie w dotykalne detale dźwięku, zarówno mnie, jak i słuchacza.” – Aleksander Wnuk

Aleksander Wnuk: muzyka, koncepcja, produkcja, instrumenty i obiekty

Wykonawcy:
Aleksander Wnuk: instrumenty perkusyjne / obiekty / przetwarzanie dźwięku
z gościnnym udziałem Pauliny Owczarek: saksofon

Drugi koncert – „It’s Only the End of the World”, czyli multimedialny teatr instrumentalny na 7 performerów, playback i wideo odbędzie się 4 września o godzinie 19.00.

„Apokalipsa, jako pojęcie uniwersalne, nieprzerwanie pojawia się w powtarzającym się cyklu dziejowym jako punkt kulminacyjny, który z jednej strony doprowadza do chaosu i zniszczenia, jednocześnie odsłaniając to, co nieznane oraz budując nowy porządek. Dla mnie kryzys, rozumiany w szerokiej perspektywie społecznej, politycznej czy ekonomicznej, jak również pojmowany jednostkowo, jako stricte indywidualne doświadczenie, jest swoistym „końcem świata”. Do zgłębienia mechanizmów tak rozumianej apokalipsy-kryzysu wykorzystuję narzędzia muzyczne i ruchowe. Poprzez nowatorskie użycie instrumentów, będące wynikiem dekonstrukcji przyjętych norm i technik, próbuję odnaleźć nową jakość muzyczno-dramatycznej wypowiedzi. Wykonawców traktuję jako performerów, w równym stopniu kładąc nacisk na realizację partii instrumentalnych, jak i wymagających fragmentów taneczno-performatywnych. W spektaklu epizody intensyfikujące poczucie niepokoju, entropii czy przytłoczenia, wyrażone za pomocą muzyki i gestu, przeplatają się z fragmentami kontemplacyjnymi, pełnymi intymności czy niejednoznacznego humoru.” – Anna Sowa

Anna Sowa: kompozycja, reżyseria, ruch sceniczny

Wykonawcy:
Sylvain Monchocé – flet
Cristina Arcos Cano – saksofon
Fábio Santos – perkusja
Maria-Louise Schneider – głos
Umberto Beccaria – fortepian
Maria Muñoz Lopez – skrzypce
Paula Sanchez – wiolonczela

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

wrzesień 2021
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30th sierpień
Events for 31st sierpień
Events for 1st wrzesień
Events for 2nd wrzesień
Events for 3rd wrzesień
Events for 4th wrzesień
Events for 5th wrzesień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6th wrzesień
Events for 7th wrzesień
Events for 8th wrzesień
Events for 9th wrzesień
Events for 10th wrzesień
Events for 11th wrzesień
Events for 12th wrzesień
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13th wrzesień
Events for 14th wrzesień
Events for 15th wrzesień
Events for 16th wrzesień
Events for 17th wrzesień
Events for 18th wrzesień
Events for 19th wrzesień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20th wrzesień
Events for 21st wrzesień
Events for 22nd wrzesień
Events for 23rd wrzesień
Events for 24th wrzesień
Events for 25th wrzesień
Events for 26th wrzesień