svg+xml;base64,PHN2ZyB2aWV3Qm94PScwIDAgMSAxJyB4bWxucz0naHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmcnPjwvc3ZnPg== - Międzynarodowy Tydzień Bliskości

Międzynarodowy Tydzień Bliskości

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na cykl warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich rodziców i ich dzieci.

 

Międzynarodowy Tydzień Bliskości to święto stworzone przez organizację BabyWearing International Inc., która propaguje noszenie dzieci w chustach, miękkich nosidłach czy po prostu w ramionach rodziców oraz ekologiczne metody i trendy w rodzicielstwie. Na całym świecie i w Polsce w czasie Międzynarodowego Tygodnia Bliskości organizowane są wykłady, warsztaty i akcje mające na celu promocję bliskości między dzieckiem a dorosłym.

 

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z portalem Ekorodzice.pl

 

Zapisy przez formularz dostępny na www.okn.edu.pl

 

PROGRAM:

 

12.10.2020 (poniedziałek)

 

10:30-11:20

Chwytanki czyli warsztat rozwojowy dla dzieci i rodziców

Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa

Warsztat rozwojowy dla dzieci 10-24 m-ca ż. i rodziców. Będziemy wspierać rozwój koordynacji oko-ręka w zabawie przedmiotami codziennego użytku oraz materiałami i przyborami plastycznymi. Poznamy proste pomoce inspirujące do stymulacji wielozmysłowej, doświadczeń i eksperymentów w naszych codziennych przestrzeniach.

 

11:50-12:40

Podłogowe zabawy dla najmłodszych warsztaty dla dzieci od 2 do 4 miesiąca

Prowadzenie: Maciej Kampa – fizjoterapeuta

W czasie, kiedy mamy dostęp do najróżniejszych zabawek, niezliczonej ilości zajęć stymulujących i rozwijających naszych najmłodszych, często zapominamy, że w każdym domu znajdziemy do dyspozycji zwykłą-niezwykłą przestrzeń. Przestrzeń podłogi, która może być wykorzystana przy niezliczonej ilości zabaw, a przede wszystkim może być miejscem, w którym nasze dziecko odkrywa swoje możliwości ruchowe oraz bezpieczne przemieszczanie się. Tą podłogową sprawność warto nabywać wspólnie. Da nam to ogromną satysfakcję z obserwacji postępów, podejmowanych wyzwań i zdobywanych nowych umiejętności przez nasze pociechy.

 

13.10.2020 (wtorek)

 

10:00-11:30

Rozwój mowy dziecka (poszczególne etapy, jak stymulować mowę dziecka, elementy karmienia dzieci)

Prowadzenie: Monika Cabała

 

14.10.2020 (środa)

 

10:30-13:00

Bliżej siebie, bliżej rodziny

Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj

Kiedy stajemy się rodzicami nasz świat zyskuje na kolorach, nasze życie często przyspiesza, angażujemy się w wiele przedsięwzięć naraz, bierzemy na barki wieloskładnikową odpowiedzialność. To często wiąże się z szybkim tempem, zaangażowaniem i byciem dla innych, ale tez brakiem czasu dla siebie. Nie doceniamy siebie, nie widzimy się i nie wiemy co czujemy. Po prostu gubimy siebie.

Dlatego pragniemy zaprosić Cię na warsztat, gdzie na chwilę zwolnimy i sprawdzimy co w Tobie jest żywe, czego potrzebujesz i co czujesz. Porozmawiamy o twoich potrzebach i uczuciach. Wierzymy, że gdy jesteśmy bliżej siebie, wiemy co w nas żyje – jesteśmy autentyczni, dzięki czemu jesteśmy bliżej innych osób.

Dla kogo jest ten warsztat? Dla każdego rodzica, który potrzebuje złapać powietrza w płuca i skontaktować się sam ze sobą. Dla każdej mamy, taty, którzy potrzebują pobyć bliżej siebie.

 

13:00

Finał konkursu „Kraków stawia na Rodzinę, Rodzina stawia na Kraków”

 

Organizator wydarzeń: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Szczegółowe informacje:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

Górali 4, 31-959 Kraków

tel. 12 644 38 98, k.szczesniak@okn.edu.pl

www.artzona.okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN

 

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Czerwiec 2021
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej