svg+xml;base64,PHN2ZyB2aWV3Qm94PScwIDAgMSAxJyB4bWxucz0naHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmcnPjwvc3ZnPg== - Krakowskie restauracje i lokale gastronomiczne sprzedają na wynos

Krakowskie restauracje i lokale gastronomiczne sprzedają na wynos

Wskutek ostatnich decyzji rządu od 24 października w restauracjach w całym kraju posiłki można kupić wyłącznie na wynos lub w opcji z dowozem. Również krakowskie lokale gastronomiczne przestawiły się na taką formę sprzedaży. Przykładem jest Centrum Handlowe Nowe Czyżyny.

Od soboty wszystkie restauracje, kawiarnie lub inne punkty gastronomiczne w Krakowie działają w nowych ograniczeniach. Lockdown dla gastronomii nie jest jednak całkowity. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem, lokale mogą  funkcjonować przygotowując i wydając jedzenie na wynos, a także realizować dowóz do klienta.

W ten sposób funkcjonują choćby restauracje i punkty gastronomiczne w Nowych Czyżynach zlokalizowanych w Nowej Hucie. W obiekcie taką formułę proponują klientom restauracja KFC, Domino’s Pizza, Olimp, Silver Dragon, Sevi Kebab, Lovit czy krakowska kawiarnia Nakielny.

Aktualnie wszystkie lokale gastronomiczne znajdujące się w Nowych Czyżynach prowadzą sprzedaż na wynos, a połowa z nich posiada opcję z dowozem. W efekcie nasi klienci w dalszym ciągu mogą korzystać z oferty restauracyjnej w dogodny dla siebie sposób, np. przy okazji codziennych zakupów zdecydować się na gotowe dania, kawę czy desery, które są przygotowywane na miejscu. Udogodnieniem jest także opcja dowozu pod wskazany adres np. do domu lub biura. Wówczas zamówienie możemy złożyć online lub telefonicznie – mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie.

Jak informują przedstawiciele Nowych Czyżyn, mieszkańcy korzystając z takiego rozwiązania w swoim mieście nie muszą rezygnować z ulubionych smaków. Dodatkowo, w ten sposób wspierają działalność punktów gastronomicznych w Krakowie, które z powodu obowiązujących obostrzeń tymczasowo działają w ograniczonym zakresie.

Robiąc zakupy np. w pobliskiej kawiarni czy zamawiając posiłki na wynos w odwiedzanej regularnie restauracji, wspieramy nie tylko lokalne, często rodzinne biznesy, ale całą krakowską gastronomię. Zachęcamy do takiej solidarności, ponieważ w ten sposób nie tylko pomagamy chronić miejsca pracy, pozwalamy także wielu placówkom odrobić straty i przetrwać kryzys – mówi  Anna Brzozowska.

Co więcej, do skorzystania z opcji zamawiania posiłków na wynos zachęca bezpieczeństwo podczas zakupów. Nowe Czyżyny na bieżąco przystosowują się do zmieniających się obostrzeń, nadal obowiązuje ścisły reżim sanitarny, zapewniony jest również szeroki dostęp do środków ochronnych

Na terenie obiektu, m.in. przy wszystkich  wejściach do Centrum, w sklepach oraz we wszystkich toaletach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni, a także instruktaże prawidłowego mycia rąk. W maseczkomatach i wybranych punktach sprzedaży można zakupić niezbędne podczas wizyty w centrum handlowym maseczki ochronne. A w razie potrzeby bezpłatnie otrzymać je od pracowników ochrony. Dzięki temu klienci mają zapewniony komfort nie tylko zakupów, ale także korzystania z oferty gastronomicznej np. podczas oczekiwania na wydawanie posiłków  – informuje Anna Brzozowska.

O bezpieczeństwo w obiekcie dba również serwis sprzątający, który regularnie dezynfekuje m.in. strefę gastronomiczną, aleje handlowe oraz najbardziej narażone na kontakt powierzchnie. Na korzyść działa też specjalna wentylacja obiektu, która sprawia, że powietrze w budynku jest systematycznie wymieniane poprzez pobór świeżego z zewnątrz.

Data

Paź 29 2020
Expired!

Czas

09:00 - 18:00

Lokalizacja

Centrum Handlowe
Nowe Czyżyny, Kraków