Connect with us
fot. nowe czyzyny 2 lego - Dzień dziecka w Krakowie. Nowe Czyżyny zasypią tysiące klocków

Dzień dziecka w Krakowie. Nowe Czyżyny zasypią tysiące klocków

Uczą kreatywności, usprawniają koordynację ręka-oko, rozwijają wyobraźni, a przede wszystkim zapewniają dobrą zabawę. Mowa o klockach LEGO®, które z okazji Dnia Dziecka wypełnią Nowe Czyżyny.

Chociaż ich historia sięga 70 lat, do dzisiaj cieszą się niesłabnącą popularnością. Niepozorne klocki dają dziecku możliwość tworzenia budowli, które ogranicza tylko wyobraźnia. Teraz pojawia się szansa, aby spróbować swoich sił w takim budowaniu.

Już 2 i 3 czerwca w Nowych Czyżynach czekać będą tysiące klocków LEGO®!

Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych przygotowano tam aż 5 stref, z których każda oferuje inną rozrywkę. Będzie strefa LEGO® Friends, w której swoje pokoje mają bohaterowie świata Heartlake: Liann, Leo, Nova i Aliya. Wchodząc do nich będzie można m.in. stworzyć autoportret z klocków czy zbudować swój ulubiony deser.

Nie zabraknie także takich atrakcji, jak m.in. balansowanie ciałem na desce, ćwiczenia refleksu z migającymi światełkami i rozwiązywanie rebusów. A to jeszcze nie wszystko. W specjalnej strefie konkursowej organizatorzy przygotowali zadania i zagadki z najróżniejszymi tematami.

Animatorzy co godzinę będą proponowali hasło zabawy: kto wykaże się pomysłowością, otrzyma nagrodę – niespodziankę. W strefie można bawić się klockami, układać, budować i projektować, a dołączyć do zabawy będzie mógł każdy i to w dowolnej chwili.

Warto zajrzeć też 2 i 3 czerwca do strefy swobodnego budowania, którą wypełniają tysiące elementów różnych kształtów, rozmiarów i kolorów. Jedynym ograniczeniem jest tu własna wyobraźnia. Z klocków mogą powstać najrozmaitsze budowle – od stacji kosmicznych po tropikalne wyspy i wieżowce.

Dzieciom w strefie mogą towarzyszyć opiekunowie, bawiąc się razem z pociechami. Nowe Czyżyny przygotowały także atrakcje dla najmłodszych budowniczych – strefę LEGO® Duplo®. To basen z klockami przeznaczonymi dla dzieci w wieku od 1,5 – 5 lat, w którym można tworzyć swoje pierwsze budowle.

Żywe kolory i przyjazne dla małych rączek kształty zachęcają do układania, rozwijając przy tym zdolności manualne. Uczą też liczenia i nazywania przedmiotów. Dodatkowo, strefom, w których można układać klocki, będzie towarzyszyła także przestrzeń gamingowa, którą wypełnią stanowiska do gry wyposażone w konsole PS4 i gry z serii LEGO® Games.

– Na Dzień Dziecka w Nowych Czyżynach przygotowaliśmy atrakcje, które rozwijają wiele umiejętności u najmłodszych, jak zdolności motoryczne, wyobraźnię, uczą liczb, ale też są fantastyczną zabawą dla całej rodziny. Wspólne układanie klocków pełni rolę integracyjną, zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami. Zabawa klockami nie jest przecież ograniczona wiekiem, a jest po prostu dla każdego – mówi Anna Brzozowska z CH Nowe Czyżyny w Krakowie.

Strefy z klockami LEGO® są dostępne bezpłatnie, 2 i 3 czerwca można je odwiedzać w godzinach od 11.00 do 19.00.

To Top