1200x900 piosenkarnia2021 ogolny 1 - 14. Festiwal Twórczości Korowód – festiwal dobrej polskiej piosenki! 07-20 listopada 2021

14. Festiwal Twórczości Korowód – festiwal dobrej polskiej piosenki! 07-20 listopada 2021

Tradycyjnie w listopadzie zapraszamy Państwa na muzyczną ucztę serwowaną zarówno przez młodych, jak i znanych, cenionych artystów i twórców. Po raz kolejny udowodnimy jak wielkie jest bogactwo polskich piosenek, ile pięknych i mądrych treści niosą ich słowa, jak wspaniałych mamy pieśniarzy i muzyków, choć niezmiernie trudno wielu z nich zobaczyć i usłyszeć w mediach głównego nurtu.

 

– Chcąc umożliwić szerokiemu gronu odbiorców uczestnictwo w festiwalu, wszystkie jego wydarzenia postanowiliśmy zaprezentować on-line w postaci transmisji lub retransmisji. Także zmagania konkursowe będą Państwo mogli śledzić tą drogą, a potem wpłynąć na werdykt oddając swój głos – mówi Anna Treter, pomysłodawczyni i dyrektor festiwalu. – Ale zaprosimy także naszą kochaną publiczność do sal koncertowych, m.in. na koncert galowy. My też za wami tęskniliśmy, Drodzy Państwo! – dodaje.

W tym roku w programie festiwalu pojawi się nowa inicjatywa – cykl pod nazwą: „Album Niezwykłych Artystów”. 18 listopada 2021 zapraszamy na pierwszy koncert z tego cyklu, w autorskim recitalu zaprezentuje się ,,Oreada” – wspaniały folkowy zespół, który wśród wielu nagród i wyróżnień zyskał także miano zwycięzcy Festiwalu Twórczości Korowód. Nagrania odbędą się w klimatycznym Klubie Gwarek – będą prezentowane on-line.

 

20 listopada 2021 zapraszamy Państwa do Nowohuckiego Centrum Kultury na koncert galowy „Od słowa do słowa”. W koncercie wystąpią z autorskimi recitalami ikony polskiej piosenki artystycznej: Andrzej Poniedzielski i Andrzej Garczarek oraz laureaci poprzednich edycji festiwalu: Zuza Wiśniewska – zwyciężczyni edycji z 2020 roku i Olek Różanek – zdobywca pierwszej nagrody festiwalu wraz z zespołem ,,Chorzy” .Tym razem usłyszymy go w autorskim repertuarze w nieco innym klimacie. Gospodynią wieczoru będzie Anna Treter.

 

– Wszyscy artyści wystąpią w koncercie galowym ze swoimi zespołami i zaprezentują wybór swoich najpiękniejszych, najbardziej znaczących piosenek. Tytułując ten koncert, chciałam podkreślić, że słowa, które padną ze sceny maja swoją wielką wartość i ważność, bo wszyscy zaproszeni wykonawcy są mistrzami pięknych tekstów piosenek. Melodie i aranżacje też Państwa urzekną. Tym razem ja, wspierana nieco przez Andrzeja Poniedzielskiego, poprowadzę ten koncert, chwilami nawet śpiewająco –  mówi Anna Treter.