Czerwiec w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Dwie duże konferencje dla programistów, dwa koncerty charytatywne – pierwszy na rzecz Joanny Słowińskiej, drugi mający wesprzeć działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn, forum dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich – a także spotkania z muzyką baroku oraz polską muzyką lat 80. i 90. to imprezy, które już niebawem odbędą się w ICE Kraków. Ale to nie wszystko! Zachęcamy do regularnego sprawdzania naszego kalendarium, ponieważ z początkiem czerwca ogłosimy kolejne wydarzenia.

czerwiec w ice krakow 300x169 - Czerwiec w Centrum Kongresowym ICE KrakówCzerwiec w ICE Kraków:

 • 06 – konferencja Code Europe 2022
 • 06 – 6. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego
 • 06 – koncert charytatywny Patrycji Markowskiej
 • 06 – koncert „Wodecki Uroczysty”
 • 06 – koncert ICE Classic: Fabio Biondi
 • 06 – koncert charytatywny „Joannie Słowińskiej Przyjaciele”
 • 22-24.06 – konferencja Devoxx Poland 2022

 

Szczegółowy opis wydarzeń:

 

 • 1 czerwca, od godz. 8.30 – konferencja Code Europe 2022

 

Code Europe to największa konferencja programistyczna w Polsce, stanowiąca platformę do wymiany doświadczeń i opinii na temat najnowszych osiągnięć technologicznych pomiędzy firmami – czołowymi graczami rynku, testerami, programistami, deweloperami, pasjonatami i menedżerami IT.

W programie imprezy przygotowanej we współpracy z ekspertami branży IT znalazło się wiele prelekcji z zakresu m.in. cyberbezpieczeństwa, języka programowania i sztucznej inteligencji.

Podczas wydarzenia czynna będzie przestrzeń do networkingu oraz relaksu, zaś przed budynkiem powstanie strefa z food truckami.

Udział w konferencji potwierdziły takie gwiazdy świata IT, jak Walter Bright, Miško Hevery Michelle Mannering czy Bjarne Stroustrup.

 

Organizator: ABSOLVENT

Bilety: https://www.codeeurope.pl/pl/kup-bilet

 

 

 • 5 czerwca, od godz. 9.00 – 6. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego

 

Co zrobić w zetknięciu z diagnozą onkologiczną? Jak pomóc sobie i swoim bliskim? O tym porozmawiają uczestnicy 6. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego, które odbędzie się 5 czerwca w ICE Kraków.

Forum rozpocznie się częścią warsztatową, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w spotkaniu z prof. Krystyną de Walden-Gałuszko („Czy korzystasz z własnych zasobów?”), warsztatach z prof. Ewą Wojtyną („Wsparcie psychoonkologiczne z wykorzystaniem nowych technologii”) oraz zajęciach z dr. Maciejem Skibińskim dotyczących radzenia sobie z dolegliwościami wynikającymi z doświadczania choroby nowotworowej. W planie są również warsztaty o relacjach z osobą chorującą, wsparciu rodziny oraz o tym, jak rozmawiać z małymi dziećmi o chorobie nowotworowej. W części warsztatowej przewidziano też zajęcia z zakresu dietetyki, relaksacji i fizjoterapii w nowotworach.

Na godziny 12.30-17.00 zaplanowano sesję wykładowa. Tę część otworzą Barbara i Jerzy Stuhrowie – ambasadorowie Stowarzyszenia Unicorn. W jej ramach odbędą się m.in. wykłady o nawykach prozdrowotnych podczas choroby nowotworowej, seksualności w procesie diagnostycznym i terapeutycznym oraz aspekcie duchowym kryzysu zdrowotnego. Dietetycy i fizjoterapeuci skupią się na roli odżywiania i aktywności w chorobie nowotworowej. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie: http://unicorn.org.pl/o-stowarzyszeniu/forum/.

Forum będzie niecodzienną okazją do spotkania pacjentów, ich bliskich, personelu medycznego różnych specjalności, psychologów i terapeutów, studentów, organizacji pozarządowych i instytucji, które praktycznie i aktywnie pomagają osobom chorującym onkologicznie.

Wstęp na wykłady i warsztaty w ramach Forum jest bezpłatny.

 

Organizator: Stowarzyszenie UNICORN

Rejestracja: http://unicorn.org.pl/o-stowarzyszeniu/forum/

 

 • 5 czerwca, godz. 19.00 – koncert charytatywny Patrycji Markowskiej

 

Zwieńczeniem 6. Forum na Rzecz Pacjentów Onkologicznych będzie koncert charytatywny Patrycji Markowskiej. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczono na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Patrycja Markowska to stuprocentowa rockmanka, która tym razem zagra akustycznie. Artystka obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Będzie kameralnie, bluesowo i niepokornie. Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie jej zespół.

Muzycy zadbali, by przearanżowane na instrumenty akustyczne piosenki nabrały nieoczekiwanego charakteru. W koncercie usłyszymy największe przeboje Patrycji Markowskiej – m.in. Jeszcze raz, Świat się pomylił czy Księżycowy ؘ– oraz najnowszy singiel Wilczy pęd w wyjątkowych aranżacjach.

 

Organizator: Stowarzyszenie Unicorn

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/patrycja-markowska-koncert/

 

 

 • 11 czerwca, godz. 20.00 – koncert „Wodecki Uroczysty” w ramach 5. Wodecki Twist Festival

 

Wieczorem 11 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się wielka gala jubileuszowa, która jest spotkaniem przyjaciół Zbigniewa Wodeckiego i najlepszej polskiej muzyki. Usłyszymy polskie piosenki z lat 70. i 80. w wykonaniu Alicji Majewskiej, Ani Rusowicz, Ralpha Kaminskiego, Krzysztofa Zalewskiego, Andrzeja Lamperta, Joanny Kulig, Macieja Musiałowskiego, Natalii Szroeder, Macieja Maleńczuka, zespołu Sound’n’Grace oraz orkiestry pod batutą Tomka Szymusia, który jest także autorem aranżacji. To nie wszystko – będą niespodzianki! Nie jest natomiast niespodzianką fakt, że Zbigniew Wodecki był człowiekiem obdarzonym fantastycznym poczuciem humoru i wokół tego zbudowany jest scenariusz widowiska.

Transmitowany na żywo w telewizji Polsat koncert będzie kulminacją 5-lecia festiwalu, ale również okazją do przypomnienia o niedawnym 45-leciu debiutanckiej płyty Zbigniewa Wodeckiego z 1976 roku, odkrytej na nowo dzięki reedycji z udziałem Mitch&Mitch.

 

Organizator: Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasto Kraków

Transmisja koncertu 11.06 o godz. 20.00 w telewizji Polsat

 

 

 • 15 czerwca, godz. 19.30 – koncert z cyklu ICE Classic: Fabio Biondi

 

Fabio Biondi to jeden z najważniejszych interpretatorów muzyki dawnej. Włoski skrzypek i dyrygent wraz z założonym przez siebie zespołem Europa Galante zaprezentuje w Krakowie wyjątkową wersję Czterech pór roku Antonia Vivaldiego, w której każdy koncert skrzypcowy słynnego cyklu przeplatany jest ariami z oper barokowych tematycznie związanych z odpowiednią porą roku. Tego wieczoru usłyszymy również kilka dzieł Henry’ego Purcella i George’a Friderica Handla, których teksty nawiązują do tematu relacji człowieka z naturą. Solistką będzie węgierska sopranistka Emöke Baráth. Program nosi tytuł Głos natury.

 

Organizator: KBF i Miasto Kraków

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/ice-classic-fabio-biondi

 

 

 • 16 czerwca, godz. 19.00 – koncert charytatywny „Joannie Słowińskiej Przyjaciele”

 

Stowarzyszenie Rozstaje, KBF i Centrum Kongresowe ICE Kraków zapraszają na koncert charytatywny zorganizowany na rzecz Joanny Słowińskiej – wybitnej krakowskiej artystki dotkniętej ciężką chorobą nowotworową. Wystąpią twórcy sceny piosenki literackiej, estrady i teatru: Grzegorz Turnau, Janusz Radek, Olga Szomańska, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski, Dorota Jarema, Karol Śmiałek, Małgorzata Markiewicz, artyści sceny muzyki improwizowanej, jazzowej i world music: Stanisław Słowiński i Tomasz Kukurba, kameraliści wybitnych orkiestr: Aukso i Sinfonietta Cracovia oraz muzycy formacji Stanisław Słowiński Quartet. Wystąpi też Joanna Słowińska, a połączone zespoły poprowadzi Stanisław Słowiński – kierownik muzyczny koncertu.

Podczas wieczoru usłyszymy utwory z repertuaru gości i Joanny Słowińskiej, m.in. z muzyką Stanisława Słowińskiego, Joanny Słowińskiej i tekstami Jana Słowińskiego.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie artystki, jej rehabilitację i godne życie w chorobie.

 

Organizator: Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Stowarzyszenie

Bilety:https://goingapp.pl/wydarzenie/joannie-slowinskiej-przyjaciele-koncert-charytatywny-2/czerwiec-2022?fbclid=IwAR23G2XfpOgVPZxmrWLnn_3HpBivpWeIa16k3ls4BBWBbvp09agggJMRvVY

 

 

 • 22-24 czerwca – konferencja Devoxx Poland 2022

 

Organizowana od 2015 roku konferencja Devoxx to coroczne wydarzenie dla programistów i deweloperów, największe polskie święto języka Java, podczas którego wystąpią znani prelegenci z branży IT – m.in. Ted Neward, Christina Aldan, Tim Berglund i Misko Hevery. Przygotowane prezentacje będą związane z takimi aspektami programowania jak bezpieczeństwo, metodologia i kultura czy Big Data & Machine Learning. Jeśli jesteś programistą i chcesz poznać najnowsze technologie, a także porozmawiać z innymi reprezentantami branży z całego świata, koniecznie przyjdź na Devoxx 2022!

 

Organizator: Developers World

Rejestracja: https://reg.devoxx.pl/?_ga=2.265118927.1962689662.1653388441-1831541279.1651047443

 

Po więcej informacji o nadchodzących imprezach i zmianach w kalendarium zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

W naszym kalendarium prezentujemy wyłącznie wydarzenia otwarte dla publiczności, na które dostępne są jeszcze bilety. Imprezy o charakterze zamkniętym lub takie, które są już wyprzedane, zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest KBF – miejska instytucja kultury działająca na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, biznesu, turystyki kulturalnej, branży spotkań i przemysłów czasu wolnego.

www.kbf.krakow.pl

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie