Copernicus Festival Język, Kraków 21 – 26 maja 2019 r.

by admin
0 comment

krakow copercicus festival 300x150 - Copernicus Festival Język, Kraków 21 - 26 maja 2019 r.„Język to największy wynalazek ludzkości“. Trudno nie zgodzić się z tą uwagą Karla Poppera. Bez języka nie byłoby innych niezwykłych tworów kultury: filozofii, nauki, literatury.

To on sprawia, że możemy myśleć wspólnie i współpracować na wielką skalę, tworząc skomplikowane instytucje społeczne, konstruować fikcyjne światy czy obiektywnie badać rzeczywistość.

W tym roku podczas Copernicus Festival przyjrzymy się tematyce języka z perspektywy psychologii, literatury, nauk o mózgu czy nowych technologii. Naszymi gośćmi będą m.in. wybitny filozof podmiotowości – Charles Taylor, poszukujący wraz z NASA życia pozaziemskiego fizyk i astrobiolog – Paul Davies, badacz języka amazońskiego plemienia Pirahã – Daniel Everett, zajmująca się językoznawstwem kognitywnym – Elżbieta Tabakowska czy znany badacz kultury języka – Jerzy Bralczyk.

Festiwalowi towarzyszą darmowe wystawy, koncerty i pokazy filmowe. Na piątkowej scenie koncertowej usłyszymy takie kolektywy jak Łona i Webber, w kinie Mikro zobaczymy filmy związane z językiem, m.in. “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” czy “Lektor”, a podczas pasma o nowych technologiach zetkniemy się z językiem botów i maszyn na wystawie Inventio.

Program – Copernicus Festival – zobacz

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej