Connect with us
volvo krk 39 - Bezpieczne ferie z Volvo. Zobacz, co działo się podczas wydarzenia w krakowskim salonie marki!

Kraków Pisze

Bezpieczne ferie z Volvo. Zobacz, co działo się podczas wydarzenia w krakowskim salonie marki!

Volvo Car PGD Kraków przy al. Powstańców Śląskich kontynuuje prospołeczne inicjatywy idealnie wpisujące się w filozofię szwedzkiej marki. W ostatnich dniach w salonie zorganizowana została akcja „Bezpieczne ferie 2023 – z Volvo Car PGD Kraków”, mająca na celu poszerzanie wieloaspektowej wiedzy na temat dbania o bezpieczeństwo.

Jak docierać do dzieci, aby pamiętały o bezpieczeństwie, nie tracąc przy tym radości ze sportu i zabaw na świeżym powietrzu? Jak nauczyć ich przewidywania niebezpieczeństw, aby w przyszłości mogły ich uniknąć? Jak reagować podczas występującego zagrożenia, zarówno w trakcie trudnych warunków na drodze, jak i na zatłoczonym stoku narciarskim czy na pływalniach i termach pełnych ludzi? Jak pomagać tym, którzy w krytycznym momencie potrzebują pomocy? Krakowski salon Volvo Car PGD zawsze stawiając człowieka i jego bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, przekazywał tę wiedzę w trakcie wydarzenia organizowanego w związku z nadchodzącymi w Małopolsce feriami.

Otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych

volvo krk 8 300x200 - Bezpieczne ferie z Volvo. Zobacz, co działo się podczas wydarzenia w krakowskim salonie marki!Okazja ku temu była w sobotę 21 stycznia. Udział w zaplanowanym przez salon wydarzeniu wzięli m.in. strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, którzy do salonu przyjechali wozem strażackim. Jego prezentacja i omówienie wyposażenia były jedną z atrakcji, które szczególnie zaciekawiły najmłodszych uczestników.

Oprócz dokładnego zademonstrowania wozu i sprzętu niezbędnego strażakom do ratowania zdrowia i życia ludzi w sytuacjach zagrożenia, uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co i jak robić podczas wypadków i pożarów. W trakcie prezentacji na fantomie zobaczyli również, jak udzielać pierwszej pomocy. Część spotkania ze strażakami poświęcona była kartom ratowniczym w pojazdach – m.in. temu, dlaczego warto wozić je w swoich samochodach, zwłaszcza, jeśli są to nowe modele, niekoniecznie dobrze znane strażakom.

Nie tylko strażacy

Krakowski salon zadbał o to, aby atrakcji podczas wydarzenia było znacznie więcej. W siedzibie Volvo Car PGD Kraków pojawili się też instruktorzy narciarstwa i pływania. Podczas ich wykładu zgromadzeni mogli dowiedzieć się, jakich zasad powinno się przestrzegać w poszczególnych sytuacjach, aby beztroska atmosfera zimowego wypoczynku nikomu nie przyćmiła zdrowego rozsądku. Bardzo często wystarczy bowiem chwila nieuwagi na stoku, w kolejce do wyciągu czy na zatłoczonej pływalni, aby trafić do szpitala czy na pogotowie.

Dlatego podczas spotkania wykwalifikowany instruktor snowboardu i przewodnik wypraw zimowych opowiadał m.in. o tym, jak bezpiecznie ustawiać się w kolejce do wyciągu, a następnie zjeżdżać w sposób niezagrażający zdrowiu – własnemu i innych narciarzy. Można było dowiedzieć się, jak powinno się zachować w nieprzewidzianych okolicznościach oraz jak i kiedy można pomóc osobie, która wywróciła się podczas zjazdu, a także co robić, kiedy osoba poszkodowana nie może wykonywać ruchów. Zaprezentowany też został sprzęt narciarski pod kątem jego bezpiecznego użytkowania.

volvo krk 40 300x200 - Bezpieczne ferie z Volvo. Zobacz, co działo się podczas wydarzenia w krakowskim salonie marki!Z kolei instruktor pływania opowiedział, jak odpowiedzialnie zachowywać się w wodzie: w jakich odstępach korzystać ze zjeżdżalni oraz jaka powinna być odpowiednia liczba osób w jednym zbiorniku wodnym, aby zabawa była bezpieczna. Jakich zasad przestrzegać, kiedy ktoś zachłyśnie się wodą? Kiedy i jak można udzielać pomocy dzieciom? To tylko niektóre z pytań, na jakie uczestnicy poznali odpowiedzi podczas prelekcji, po której odbył się quiz z uzyskanej wiedzy.

Prospołeczne podejście

Jak mówi Sebastian Woźniak, dyrektor Volvo Car PGD Kraków, wszystkie działania podejmowane przez salon łączy jeden wspólny cel: zwiększanie ludzkiego bezpieczeństwa.

– Bez względu na to, czy robimy to poprzez montaż na dachu pasieki, dzięki której pszczoły mogą produkować ekologiczny miód, czy prospołeczne akcje z autorami czytającymi na internetowej platformie swoje książki dzieciom, w ramach akcji „Czytamy z Volvo!”, żeby w jak najmniejszym stopniu rozpraszały one kierowcę w trakcie podróży, czy właśnie w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023 – z Volvo Car PGD Kraków”. Wszystkie podejmowane przez nas inicjatywy mają za zadanie zwiększanie bezpieczeństwa – na różnych płaszczyznach i różnymi sposobami – zapewnia dyrektor salonu.

Jednocześnie firma zapowiada, że tego typu kreatywnych inicjatyw ma zaplanowanych na ten rok znacznie więcej. Informacje na ich temat będą pojawiały się w nadchodzących miesiącach.

A już dziś zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=ZfPGgcrxa0o

Continue Reading
You may also like...

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top