Baj – Myśliwski. O tym, co ważne – spotkanie w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Wystawa „Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz” to zaproszenie do świata artysty. Zatrzymujemy się przed obrazami, grafikami, szkicami, ale też podążamy za słowami malarza, które prowadzą nad brzeg Bugu, do rodzinnego domu w Dołhobrodach i do dwóch pracowni – tej w dawnej stodole, i tej w centrum Warszawy. Poznajemy ludzi, którzy wpływali na wybór jego dróg – w życiu i w sztuce. Spotykamy jego bliskich, sąsiadów, znajomych i przyjaciół, a wśród nich także innych twórców, z którymi łączy Baja postawa wobec świata – uważność. Stąd na wystawie książki (i portrety) Tadeusza Nowaka i Wiesława Myśliwskiego. Stąd obecność autora „Ostatniego rozdania” w programie wystawy.

Zapraszamy na rozmowę dwóch przyjaciół – Stanisława Baja i Wiesława Myśliwskiego. Uczestniczyć w niej będą także współkuratorzy wystawy: Dorota Majkowska-Szajer oraz Jerzy Illg.

Tego dnia będzie można kupić najnowszą książkę Wiesława Myśliwskiego „Ucho igielne”, a także wznowienie „Traktatu o łuskaniu fasoli” – obie powieści ukazały się właśnie z okładkami autorstwa Stanisława Baja.

UWAGA!

W związku z ogromnym zainteresowaniem i ograniczoną liczbą miejsc, w trosce o Państwa komfort, zdecydowaliśmy się wprowadzić wejściówki. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu ze Stanisławem Bajem i Wiesławem Myśliwskim zapraszamy po bezpłatne karty wstępu. Można je odebrać od soboty 13 października do piątku 19 października (lub do wyczerpania wejściówek) w kasach w Ratuszu na pl. Wolnica 1 lub w Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46, w godzinach otwarcia Muzeum. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym Conrad Festival 2018.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie

21 października, godz. 17.00

Ratusz, plac Wolnica 1