25. Targi Książki w Krakowie

sdc3835 800x500 - 25. Targi Książki w Krakowie

Kochasz książki? Lubisz czytać?

TO znaczy, że: byłeś na 25. Targach Książki w Krakowie, które odbyły się w dniach 27-30 października.

Przez te cztery dni do Krakowa zjechali się miłośnicy książek z całej Polski. Osoby w średnim wieku, ludzie starsi, rodzice z dziećmi i młodzież połączona miłością do czytania spotkali się z autorami i wydawcami ich książek w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Ja byłam i muszę przyznać, że ludzi było mnóstwo, jednak najwięcej młodzieży. I niech mi ktoś teraz powie, że młodzi ludzie nie czytają ;).

Uczestnicy imprezy mieli możliwość spotkania się z wieloma autorami jak np.: Krzysztof Wielicki, Marta Łabęcka, Monika Rutka, Roch Urbaniak, Marcel Moss, Artur Nowicki, Aleksandra Pilch, Nela Mała Reporterka czy Wojciech Cejrowski. Również zagranicznymi: Cora Reilly, Penelope Douglas, Victoria Holmes oraz wielu innych.

Dodatkowo fani gier planszowych również mogli znaleźć coś dla siebie. Na swoje stanowiska zapraszały wydawnictwa takie jak: Rebel czy Portal Games.

Po targach krążyli influencerzy, którzy swoją działalność opierają na literaturze np.: Zaksiążkowane, Oczytaniec czy Mrukbooki i Culturomaniaczka.

Każdy mógł odnaleźć swoich ulubieńców jednak mnie osobiście najbardziej podobały się spotkania z Joanną Balicką z wydawnictwa Niezwykłego, Aneta Jadowską z wydawnictwa SQN oraz Weroniką Marczak z wydawnictwa You&YA. Każda z pisarek zadbała o kontakt ze swoimi czytelnikami podczas podpisywania swoich książek, aczkolwiek urzekła mnie kreatywność organizatorów przy podpisywaniu „Rodziny Monet” przez Weronikę Marczak, gdzie za autorką stało 5 statystów wcielających się w role głównych bohaterów książki.

Atmosfera całych targów była świetna i spotkałam wiele sympatycznych osób. Na pewno wybiorę się również w przyszłym roku.

Tekst: Amelia Łapczyńska, zdjęcia: Vladimir Milanov.

By Vladimir Milanov