12. Orszak Trzech Króli w Krakowie 6 stycznia 2022

orszak trzech kroli krakow 2020 1 1 - 12. Orszak Trzech Króli w Krakowie 6 stycznia 2022

” Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Dzień dziś wesoły”. Szczególnie mocno podkreśla ono przesłanie Orszaku Trzech Króli, jakim jest dzielenie się radością z obecności Bożej Dzieciny wśród nas.

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, Orszak będzie miał formę hybrydową. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w wspólne świętowanie poprzez transmisję online, która będzie realizowana ze sceny głównej w godzinach 11:00-12:30. Będzie ona dostępna na Facebook’u. Zaś ci, którzy chcą wspólnie kolędować na Rynku, proszeni są o zachowanie dystansu. – Zapraszamy na ulice miast, by być razem z nami, ale jednocześnie bardzo prosimy, by nie przyłączać się bezpośrednio do samego stuosobowego zgromadzenia, byśmy nie stwarzali dla siebie nawzajem zagrożenia epidemiologicznego – zachęca R. Kowalski.

Jak wyjaśnia jeden z organizatorów, na Rynek będą zmierzać trzy stuosobowe grupy. Jako pierwszy nadejdzie orszak afrykański, który doprowadzi swojego króla pod scenę, a potem oddali się od niej i stanie pod swoimi chorągwiami. Następnie przyjdzie orszak azjatycki i uczyni to samo. Jako ostatni dołączy orszak europejski, który zostanie pod sceną.

Kolędowanie z orszakowymi śpiewnikami, jak również zbiórki na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio odbywają się również w parafiach. – To piękny wyraz łączności i znak, że dzieło to, to coś więcej niż jednorazowe spotkanie, które trwa kilka godzin – zwrócił uwagę S. Helbin. “

Źródło: Archidiecezja Krakowska

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!