Muzealne Aktualności

muzeum krakowa - Muzealne Aktualności

szopki 300x157 - Muzealne AktualnościSPACER WOKÓŁ SZOPKI. MIASTO – ODNOWA

6 stycznia (czwartek), godz. 15:00
START: al. 3 Maja (przed gmachem Muzeum Narodowego)

6 stycznia 2022 r. w święto Trzech Króli zapraszamy na spacer Wokół Szopki.
Teatralny spacer zainspirowany jest tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym z wykorzystaniem kukiełek, występujących na szopkowej scenie. Postaci wywodzą się z kultury ludowej. Są to mediatorzy między światem naszym a zewnętrznym, z którego przyjść może do nas zarówno szczęście, jak i niepowodzenie. Pojawiają się w okresie przesilenia zimowego, momentu granicznego między ciemnością i odradzającym się światłem. Wymiana darów, czyli życzeń w zamian za kolędę, traktowane było kiedyś jako próba ujarzmienia niechcianego chaosu oraz wróżba spokoju i dostatku na przyszły rok.
Rezerwacje: kbfbilety.krakow.pl

Start: aleje 3 Maja 1 (plac przed Głównym Gmachem Muzeum Narodowego w Krakowie), godz. 15:00
Finał: Rynek Główny 35, Pałac Krzysztofory

Trasa: Aleja Mickiewicza – ulica Zwierzyniecka – Planty (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) – Rynek Główny

Prowadzenie: dr Andrzej Szoka, kierownik Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa – działu Muzeum Krakowa

reżyseria: Julia Lizurek (Muzeum Krakowa)
scenariusz: zespół
dramaturgia, koordynacja projektu i konsultacje merytoryczne: Katarzyna Chodoń
maski: Katarzyna „Norka” Niedźwiecka
muzyka na żywo: Żaneta Seweryn, Arkadiusz Szałata
występują: Irena Bukita, Karolina Motwicka, Olga Pastore, Sylwia Prokop, Ewa Silberman

 


INFORMACJA WS. PASZPORTÓW PRZECIWKO COVID-19

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem
1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!


Czy zwiedziłeś już nasze wystawy czasowe? Sprawdź na naszej stronie https://muzeumkrakowa.pl/wystawy , kiedy i w którym oddziale można je zwiedzać, by zdążyć przed ich końcem.

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!