Connect with us
osrodek czystosci sklep less waste krk 5 - Zmieniamy świat odpadów - strefa zero waste rośnie w siłę

Biznes

Zmieniamy świat odpadów – strefa zero waste rośnie w siłę

Krakowski ruch zero waste nabiera rozpędu, a to wszystko dzięki współpracy dwóch lokalnych sklepów. W jednej przestrzeni kupisz produkty na wagę: środki czystości, kosmetyki oraz żywność! To jak na razie jedyna taka kooperatywa w dawnej stolicy Polski.

Liczby nie kłamią. Według danych zebranych przez The World Counts dzisiaj wyrzuciliśmy na świecie 2 miliony ton śmieci. Od początku roku jest to ponad 600 milionów ton śmieci, które nie wiadomo, czy będą nadawać się do recyklingu.

Promujemy zdrowe podejście do zakupów. Oferując produkty na wagę zmniejszamy ilość generowanych odpadów spożywczych i plastikowych opakowań. Zero waste to cel do którego dążymy, ale w drodze do niego zdarzają się potknięcia. Wyznajemy ideę małych kroków. Wiemy o tym i znamy to z autopsji, dlatego w naszej komunikacji ogromną rolę odgrywa edukacja – mówi Joanna, właścicielka oŚrodka Czystości, sklepu less waste.

oŚrodek Czystości oraz LUZEM działają wspólnie w jednej przestrzenii przy Rynku Dębnickim 10. Inicjatywa działa już od 3 miesięcy i spotkała się z ciepłym przyjęciem lokalnej społeczności.

Widzimy, że Klienci do nas wracają. Cieszy nas widok mam z dziećmi. Najmłodsi z przyjemnością pomagają w napełnianiu butelek mydłem, różnymi płynami czy proszkami do prania. Dobrze pamiętają też, że w drugiej części sklepu znajdą u nas przekąski: liofilizowane owoce, bakalie i czekoladowe przekąski – dodaje.

Współpraca oŚrodek Czystości i Luzem to przykład tego, jak małe firmy mogą mieć duży wpływ na środowisko i inspirować innych do podejmowania działań na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top