oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Zmarł ks. Jacek Pietruszka – dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Przekazujemy informację, że uroczystości pogrzebowe, zmarłego 2 listopada ks. Jacka Pietruszki, dyrektora Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II, odbędą się:
– 8 listopada br. (piątek), w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. O godz. 14.00 – wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 15.00 – Msza św. za zmarłego.
– 9 listopada br. (sobota), w Bazylice św. Floriana w Krakowie. O godz. 10.15 – wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa. Odprowadzenie ciała zmarłego na Cmentarzu Rakowickim o godz. 12.45 (od głównej bramy cmentarza).
——————————————————————–

2 listopada zmarł ksiądz dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego. W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

Od października 2013 r. pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jako zastępca dyrektora ds. organizacyjnych. Od 2015 r. pełnił w nim funkcję dyrektora placówki.

Zmarł 2 listopada o godz. 1.51 w wyniku ciężkiej choroby. O szczegółach dotyczących pogrzebu poinformujemy w późniejszym terminie

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej