Zmarł ks. Jacek Pietruszka – dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

by admin
0 comment

Przekazujemy informację, że uroczystości pogrzebowe, zmarłego 2 listopada ks. Jacka Pietruszki, dyrektora Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II, odbędą się:
– 8 listopada br. (piątek), w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. O godz. 14.00 – wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 15.00 – Msza św. za zmarłego.
– 9 listopada br. (sobota), w Bazylice św. Floriana w Krakowie. O godz. 10.15 – wprowadzenie ciała do świątyni i różaniec, godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa. Odprowadzenie ciała zmarłego na Cmentarzu Rakowickim o godz. 12.45 (od głównej bramy cmentarza).
——————————————————————–

2 listopada zmarł ksiądz dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego. W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

Od października 2013 r. pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jako zastępca dyrektora ds. organizacyjnych. Od 2015 r. pełnił w nim funkcję dyrektora placówki.

Zmarł 2 listopada o godz. 1.51 w wyniku ciężkiej choroby. O szczegółach dotyczących pogrzebu poinformujemy w późniejszym terminie

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej