Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego

fot. Grzegorz Mart
Read Time:1 Minute, 18 Second

Ostatni miesiąc roku obfituje w wydarzenia, co pewnie każdy z nas odczuwa na własnej skórze goniąc swój cień. U nas w Teatrze także różne podsumowania, porządki i specjalne wydarzenia.

zyrandol fot. grzegorz mart 150x150 - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
fot. Grzegorz Mart

Już jutro, 5 grudnia podsumowanie cyklu spotkań dla szkół średnich „Klub Wyspiańskiego” https://teatrwkrakowie.pl/klub-wyspianskiego, w ramach którego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach teatralnych.  W sezonie 2018/2019 w warsztatach grupowych wzięło udział 240 osób, a w spotkaniach z twórcami i rozmowach po spektaklach: „Lalka”, „Hamlet”, „W ogień” i „Stary Testament-reanimacja” łącznie 2000 osób z krakowskich liceów.

W piątek, 6 grudnia o godzinie 10:00 spektakl „Smok!” zostanie pokazany w wersji z tłumaczeniem na język migowy, z audiodeskrypcją i napisami. Spektakl będzie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez małopolski oddział PFRON.

Natomiast w niedzielę 15 grudnia ponownie zostanie opuszczony żyrandol nad widownią dużej sceny naszego Teatru. W godzinach 12.00-15.00 Teatr będzie otwarty dla publiczności, a każdy chętny będzie mógł wkręcić swoją żarówkę i posłać swoje życzenie do teatralnego nieba. Informacja dla mediów i foto/ wideo – opuszczanie można sfotografować/ nagrać około 11:00, w wciąganie żyrandola po 15:00.   

Żyrandol, który będzie można podziwiać z bliska liczy 124 żarówki o mocy 40W, ma 3,5 m średnicy i waży prawie 800 kg! Czas opuszczania to 2h, a ok. 4h potrzebujemy, żeby podnieść go znowu pod sufit. Żarówki wymieniane są co 2-3 lata i fakt ten dokumentowany jest za pomocą karteczki przyczepianej do żyrandola, gdzie wpisujemy datę ostatniej wymiany oświetlenia.

thumbs up - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego 0 thumbs down - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego 0
happy - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
Happy
0 %
sad - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
Sad
0 %
excited - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
Excited
0 %
sleepy - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
Sleppy
0 %
angry - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
Angry
0 %
surprise - Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej