Wydarzenia w grudniu w Krakowskim Teatrze im. Słowackiego

by admin
0 comment

Ostatni miesiąc roku obfituje w wydarzenia, co pewnie każdy z nas odczuwa na własnej skórze goniąc swój cień. U nas w Teatrze także różne podsumowania, porządki i specjalne wydarzenia.

fot. Grzegorz Mart

fot. Grzegorz Mart

Już jutro, 5 grudnia podsumowanie cyklu spotkań dla szkół średnich „Klub Wyspiańskiego” https://teatrwkrakowie.pl/klub-wyspianskiego, w ramach którego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach teatralnych.  W sezonie 2018/2019 w warsztatach grupowych wzięło udział 240 osób, a w spotkaniach z twórcami i rozmowach po spektaklach: „Lalka”, „Hamlet”, „W ogień” i „Stary Testament-reanimacja” łącznie 2000 osób z krakowskich liceów.

W piątek, 6 grudnia o godzinie 10:00 spektakl „Smok!” zostanie pokazany w wersji z tłumaczeniem na język migowy, z audiodeskrypcją i napisami. Spektakl będzie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez małopolski oddział PFRON.

Natomiast w niedzielę 15 grudnia ponownie zostanie opuszczony żyrandol nad widownią dużej sceny naszego Teatru. W godzinach 12.00-15.00 Teatr będzie otwarty dla publiczności, a każdy chętny będzie mógł wkręcić swoją żarówkę i posłać swoje życzenie do teatralnego nieba. Informacja dla mediów i foto/ wideo – opuszczanie można sfotografować/ nagrać około 11:00, w wciąganie żyrandola po 15:00.   

Żyrandol, który będzie można podziwiać z bliska liczy 124 żarówki o mocy 40W, ma 3,5 m średnicy i waży prawie 800 kg! Czas opuszczania to 2h, a ok. 4h potrzebujemy, żeby podnieść go znowu pod sufit. Żarówki wymieniane są co 2-3 lata i fakt ten dokumentowany jest za pomocą karteczki przyczepianej do żyrandola, gdzie wpisujemy datę ostatniej wymiany oświetlenia.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej