Wrzesień w Centrum Kongresowym ICE Kraków

wrzesien w ice krakow - Wrzesień w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Koncerty w hołdzie Pink Floyd, ekoopera w rytmie techno, konferencje na temat SEO czy rozwoju układów napędowych i paliw, a także koncert będący nostalgiczną podróżą poprzez twórczość wirtuozów polskiej piosenki – to tylko część wydarzeń, na które już teraz zapraszamy Państwa do ICE Kraków.

Wrzesień w ICE Kraków:

  • 6–8.09 –The SAE Powertrains, Fuels & Lubricants Conference & Exhibition
  • 09 – Festiwal Sacrum Profanum: NeoArctic
  • 09 – konferencja SEO Poland
  • 09 – Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta
  • 09 – koncert Pink Floyd History

Szczegółowy opis wydarzeń:

  • 6–8 września, od godz. 8.00 – The SAE Powertrains, Fuels & Lubricants Conference & Exhibition

 

Wyczekiwana po wybuchu pandemii stacjonarna edycja jednej z najważniejszych konferencji na temat rozwoju układów napędowych i paliw SAE Powertrains, Fuels and Lubricants Conference & Exhibition (SAE PF&L). Podczas trzech dni eksperci i przedstawiciele branży będą dyskutowali m.in. o biopaliwach, napędach hybrydowych i elektrycznych oraz różnego rodzaju silnikach.

Organizator: SAE International

Bilety: https://www.sae.org/attend/pfl/registration

 

  • 11 września, godz. 18.00 – Festiwal Sacrum Profanum: NeoArctic

 

Polska premiera opery NeoArctic stworzonej we współpracy Łotewskiego Chóru Radiowego i duńskiego kolektywu producencko-kreatywnego Hotel Pro Forma (współtwórcy m.in. Tomorrow, in a Year duetu The Knife). Spektakl odważnie bada antropocen, epokę geologiczną charakteryzującą się potężnym wpływem ludzkości na wrażliwy ekosystem. Poprzez połączenie klasycznego śpiewu, elektroniki, inscenizacji i ruchu, a także dynamiczne wizualizacje wykorzystujące fotografie NASA NeoArctic porusza szeroki zakres problemów środowiskowych: od zmian klimatycznych, przez urbanizację i cyfryzację całych gałęzi przemysłu, aż po erozję gleby. Ludzie stali się „siłą natury”, która odgrywa kluczową rolę w szybkim, bezmyślnym i drastycznym niszczeniu Ziemi.

Na wielkiej scenie staje 12 niesamowitych śpiewaków w specjalnych strojach. Słowa są śpiewane, szeptane, krzyczane i rytmicznie wypowiadane, repetytywnie wykuwają kolejne krajobrazy dźwiękowe. Napisał je Sjón, islandzki poeta, prozaik, który współpracował m.in. z Björk i stworzył kilka cenionych librett operowych (w tym do Folie à Deux Emily Hall pokazywanej na Sacrum Profanum w 2016 roku). Głosom towarzyszy eksperymentalna muzyka elektroniczna uznanego producenta posttechno Andy’ego Stotta oraz łotewskiego kompozytora Kristsa Auznieksa, który napisał piękne, ulotne melodie. Scena pokryta białą tkaniną niczym ekranem dla światła, kolorów i filmowych projekcji ten krajobraz ulega ciągłym zmianom, a pierwszy statek wycieczkowy wyruszył już w podróż przez Przejście Północno-Zachodnie. Wkrótce podążą za nim kolejni ekoturyści Nowego Świata, wyposażeni w sprzęt do rejestrowania cudów natury i mapowania zmian geologicznych, biologicznych i klimatycznych. Nie przegapcie kolejnego rejsu!

Organizator: Miasto Kraków i KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/neoarctic

 

  • 16 września, od godz. 14.00 – konferencja SEO Poland

Przed nami jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń branży SEO tego roku. Konferencja SEO Poland to 12 prelekcji najlepszych specjalistów w Polsce, a także masa atrakcji i niespodzianek oraz niezapomniane afterparty. Organizatorami wydarzenia są specjaliści z branży – Linkhouse i PapaSEO. Pierwszy z nich to platforma content marketingu i link buildingu, która oszczędza miesięcznie tysiące godzin pracy specjalistów zajmujących się publikacją treści. Drugi organizator to obecnie najlepiej sprzedający się kurs SEO z bazą liczącą ponad 1000 klientów. Oferując unikatową formułę profesjonalnych i rozbudowanych materiałów wideo oraz prosty język, niezależny od doświadczenia odbiorcy, tworzy idealne warunki do nauki SEO.

Organizator: Linkhouse i papaSEO

Bilety: www.seopoland.pl

 

  • 18 września, godz. 19.00 – Piosenki to…?koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Podczas wydarzenia Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta usłyszymy najpiękniejsze utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu najzdolniejszych, młodych (i nie tylko) aktorów.

Młode pokolenie aktorów reprezentować będą Marcin Januszkiewicz, Jakub Gąsowski i Katarzyna Dąbrowska. Wyjątkowe interpretacje wykonają również Hanna Śleszyńska, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski, Joanna Trzepiecińska i Olga Bończyk.

Piosenki to…? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta zapadnie Państwu w pamięć jako wspaniała, nostalgiczna podróż wśród dokonań wirtuozów polskiej piosenki.

 

Organizator: Adria Art

Bilety: https://bilety.adria-art.pl/event/view/id/242366

 

  • 25 września, godz. 19.00 – koncert Pink Floyd History

Koncert zespołu Pink Floyd History to niezwykle poruszające show, prezentujące ponad 50 lat historii jednego z najwybitniejszych zespołów w dziejach rocka. Koncert odtwarza muzyczną drogę legendarnej grupy: od psychodelicznych brzmień z początków kariery aż po utwory z nurtu rocka progresywnego. Dźwiękom towarzyszą porywająca gra świateł, hipnotyzujące projekcje i mapping, które potęgują wrażenia podczas występu jednego z najlepszych tribute bandów Pink Floyd.

 

Organizator: VIVA MUSIC SP. Z O.O.

Bilety: https://www.panbilet.pl/wydarzenia/Krak%C3%B3w/1483/Pink+Floyd+History/

 

Po więcej informacji o nadchodzących imprezach i zmianach w kalendarium zapraszamy na stronę www.icekrakow.pl.

W kalendarium prezentujemy wyłącznie wydarzenia otwarte dla publiczności, na które dostępne są jeszcze bilety. Imprezy o charakterze zamkniętym lub takie, które są już wyprzedane, zgodnie z wolą naszych kontrahentów nie są komunikowane.