Connect with us
polsailing 1 - Wolne miejsca na darmowe zajęcia żeglarskie w ramach programu PGE PolSailing

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Wolne miejsca na darmowe zajęcia żeglarskie w ramach programu PGE PolSailing

18 godzin darmowych zajęć żeglarskich pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej dla każdego zapisanego dziecka – to tylko jedna z wielu zalet Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. Program realizowany jest w 34 ośrodkach i 13 województwach. Są jeszcze wolne miejsca.

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing prowadzony jest przez Polski Związek Żeglarski pod patronatem i dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program realizowany jest co roku, od 11 lat i ma on na celu upowszechnianie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z całej Polski. W ramach bezpłatnych zajęć, dzieci w wieku od 7 do 10 lat (roczniki 2013-2016) mogą zacząć naukę żeglowania na łódkach klasy Optimist, a dzieci w wieku 9-12 lat (roczniki 2011-2014) również na windsurfingu. Zapisy odbywają się poprzez stronę www.polsailing.pl, w zakładce wybranego ośrodka.

– Zajęcia są bardzo atrakcyjne i efektywne, a każde zapisane dziecko otrzymuje co najmniej 18 godzin darmowego szkolenia. To wystarczająco dużo czasu, aby poznać podstawy i przekonać się, czy żeglarstwo jest dla dziecka atrakcyjne. Zachęcam do odwiedzenia strony www.polsailing.pl, gdzie znajduje się lista 34 ośrodków prowadzących zajęcia oraz formularz do zapisów. Są też podane kontakty do regionalnych koordynatorów programu, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania – mówi Filip Kazuła, koordynator programu PGE PolSailing z ramienia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Podstawą programu edukacji żeglarskiej jest nie tylko nauka podstaw żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. 

– Żeglarstwo wychowuje, kształtuje właściwe postawy, szlifuje charaktery i buduje właściwy kodeks wartości u młodych ludzi. Chcemy im nie tylko pokazać piękno naszego sportu, ale też uświadomić dzieciom i ich rodzicom, że żeglarstwo może być pasją i sposobem na ciekawe życie. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować zarówno Ministerstwu Sportu i Turystyki, jak i Grupie PGE za to, że widzą wymierne korzyści, jakie przynosi program PolSailing i swoim zaangażowaniem dają dowód na to, że warto inwestować w wychowanie dzieci poprzez żeglarstwo, szczególnie w kraju z dostępem do morza i tak dobrymi warunkami do żeglarstwa śródlądowego – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego

Program PGE PolSailing przynosi wymierne efekty – z bezpłatnych zajęć żeglarskich korzysta co roku kilka tysięcy dzieci, a wiele z nich kontynuuje naukę w lokalnych klubach i pływa po akwenach morskich i śródlądowych, zarówno turystycznie, jak i sportowo.

Więcej szczegółów na stronie www.polsailing.pl

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top