Connect with us
logo w rytmie krakowa  kopia - W Rytmie Krakowa - nasze miasto oczami młodzieży

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

W Rytmie Krakowa – nasze miasto oczami młodzieży

Jesteśmy czworgiem przyjaciół z klasy i prowadzimy razem akcję społeczną o nazwie „W Rytmie Krakowa” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Dla każdego z nas Kraków jest domem, dlatego chcemy dzielić się naszą miłością do rodzinnego miasta z innymi młodymi mieszkańcami. W tych czasach wiele osób marzy o wyprowadzce za granice, jednak może warto się czasami skupić na tym co tu i teraz? Uważamy, że miejsce zamieszkania kształtuje nas jako osoby, a wiedza jest kluczowym czynnikiem odpowiadającym za stopień przywiązania do swojego miasta.

W Rytmie Krakowa to projekt społeczny, który za pośrednictwem mediów społecznościowych chce przybliżyć młodym mieszkańcom Krakowa, kulturę i historię miasta, w którym mieszkają. Zauważyliśmy, że nasi znajomi nie są zainteresowani naszym miastem i nawet nie do końca orientują się jakie wydarzenia się w nim odbywają.

Potwierdza to ankieta, którą przeprowadziliśmy. Wynika z niej, że 53% młodych osób uważa, że nie zna zbyt dobrze historii miasta, w którym mieszka, a 66% nie wie jakie wydarzenia kulturowe się w nim odbywają. Młodzi ludzie są przyszłością naszego społeczeństwa, dlatego tak ważne jest, aby zwrócić ich uwagę na dawne losy, obecne wydarzenia i o możliwościach rozwoju.

Wyniki ankiety nie są zaskakujące, ale zastanawiające. Stwierdziliśmy, że najlepszą formą przekazu będą media społecznościowe, ponieważ to właśnie tam rozgrywa się duża część życia współczesnej młodzieży, pozwoli to w przystępny sposób do nich trafić. Jako młodzi ludzie uważamy, że internet da się wykorzystać również w celach edukacyjnych.

W ramach akcji, na nasze profile w mediach społecznościowych wstawiamy:

– ciekawostki historyczne,
– wywiady z osobami ważnymi dla naszego miasta,
– comiesięczny spis wydarzeń, które będą się odbywały w naszym mieście. Będą to między innymi koncerty, przedstawienia teatralne lub inne inicjatywy, które mogą zainteresować mieszkańców.
– chcemy się też skupić na miejscach, które widujemy codziennie, ale w zabieganym życiu nigdy nie mieliśmy okazji zapoznać się z ich historia
– Humorystyczne przedstawienie obecnych wydarzeń związanych z Krakowem
– A także wiele więcej 😉

Mamy nadzieje, że nasz projekt zwiększy świadomość o naszym mieście i zachęci do brania udziału w różnorodnych działaniach społecznych. Prowadzimy profile na TikToku i na Instagramie. W obu przypadkach nazwa brzmi @wrytmiekrakowa_zzt.

Linki do naszych mediów społecznościowych:

TikTok: https://www.tiktok.com/@wrytmiekrakowa_zzt

Instagram:  https://www.instagram.com/wrytmiekrakowa_zzt/ 

Continue Reading
You may also like...

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top