W Krakowie odbyły się kolejne warsztaty dla wychowawców świetlic środowiskowych w ramach programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”

by admin
0 comment

W środę, 6 listopada br. w Krakowie odbyły się warsztaty dla wychowawców świetlic środowiskowych pt. „Więź i przywiązanie w relacji z dzieckiem” organizowane przez Fundację „Wawel z Rodziną” w ramach programu „Dobro od Dziecka”. Po raz kolejny opiekunowie dzieci i młodzieży mieli okazję pogłębić swoją wiedzę .

Warsztaty „Więź i przywiązanie w relacji z dzieckiem” to kolejne warsztaty w ramach programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”. Spotkania prowadzone są cyklicznie, a ich celem jest wsparcie i zapewnienie opiekunom dodatkowych narzędzi w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Tym razem te inspirujące warsztaty poprowadziła Dorota Łatała – doświadczony psycholog kliniczny i psychoterapeuta. Przez wiele lat pracowała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, udzielając pomocy grupowej i indywidualnej. Obecnie prowadzi psychoterapię pacjentów w gabinecie prywatnym. W swojej pracy zajmuje się leczeniem w nurcie psychoterapii psychodynamicznej i pomocą psychologiczną zgodną z zasadami interwencji kryzysowej.

W środowym spotkaniu wzięło udział 18 osób, wśród których znaleźli się wychowawcy krakowskich świetlic środowiskowych oraz przedstawiciele Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Podczas warsztatów Pani Dorota Łatała podzieliła się swoją wiedzą na temat bliskości, potrzebie i wzorcach przywiązania. Wychowawcy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi wychowawcami, porozmawiać o problemach z którymi stykają się w swojej pracy.

#

Program “Dobro od dziecka” to inicjatywa Fundacji “Wawel z Rodziną”, która łączy  środowisko wychowawców świetlic środowiskowych. Program ma na celu pokazanie dzieciom, że dobro może zaczynać się od małych dobrych uczynków. Składa się z 4 obszarów tematycznych: „Poczucie wartości”, „Emocje jak je komunikować”, „Współpraca w grupie”, „Wartość – dobro od dziecka”. Każdy z tych tematów omawiany jest w ramach cyklu warsztatów z wychowawcami krakowskich świetlic środowiskowych.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej