Syntezy#17: Spacer dźwiękowy. Co słychać w wodach Nowej Huty?

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta wraz z Klubem 303 zaprasza na kolejny, już 17-sty spacer dźwiękowy w ramach cyklu Syntezy. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję wsłuchać się w nowohuckie obszary wodne.

syntezy.17 plakat.1 212x300 - Syntezy#17: Spacer dźwiękowy. Co słychać w wodach Nowej Huty?W sobotę 17 czerwca o godzinie 10:00 w ramach 17-stego spaceru dźwiękowego Syntezy Klub 303 zaprasza nad Zalew Nowohucki. W planach spaceru jest również pobliska rzeka Dłubnia. Uczestnicy będą mieli możliwość wsłuchania się w podwodne dźwięki za pomocą hydrofonów autorstwa Michała Wiśniowskiego.

Limit: 10 osób na spacer. Miejsce spotkania: przy tężni solankowej o godzinie 10.00. Uczestnicy proszeni są również o zabranie własnych słuchawek. Udział w spacerach jest bezpłatny, jednak obowiązują na nie zapisy poprzez formularz: https://tinyurl.com/syntezy

Syntezy to projekt Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, którego pomysłodawcą jest Michał Wiśniowski. Cykl zrodził się z pasji do odkrywania Nowej Huty, jej kontekstów kulturowych, społecznych, historycznych, architektury, urbanistyki, a także z głębokiego zainteresowania szeroko pojętą sztuką dźwięku. Głównym celem projektu jest łączenie różnych dziedzin życia, nadawanie nowych znaczeń nowohuckim przestrzeniom, najbliższemu otoczeniu, a także uwrażliwianie uczestników wydarzeń na zjawiska, takie jak pejzaż dźwiękowy czy muzyka ambientalna.

Autorzy projektu chcą inspirować widzów-uczestników do własnych poszukiwań, tworzenia i współtworzenia poprzez organizację koncertów, spotkań, prezentacji, warsztatów oraz innych artystycznych aktywności.

Michał Wiśniowski — miłośnik nagrań terenowych i ambientu. Prowadzi warsztaty dźwiękowe przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Interesuje się dźwiękiem i muzyką elektroniczną od lat wczesnoszkolnych. Prowadzi audycję Symfonia Somnambulika w Radiu Kapitał poświęconą muzyce ambient oraz eksperymentalnej. Ma na koncie trzy wydane albumy nagrań terenowych: „Zima nad Bałtykiem EP” (2021) „Organism” (2022) oraz ,,Acts and Recitals” (Gruenrekorder, 2022) oraz jeden album ambientowy pod pseudonimem stryczek „swirling in the dreams’’. W wolnej chwili produkuje muzykę i hydrofony.

Źródło: materiał prasowy

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie