Sukces Po Polsku, czyli krakowskie licealistki i ludzie sukcesu

by Katarzyna Kubik
0 comment

“Młodzi nie mają wystarczającej rozwagi i dlatego wyznaczają sobie niemożliwe cele – i osiągają je, pokolenie za pokoleniem.”

Pearl Sydenstricker Buck

Stereotypowa dzisiejsza młodzież raczej nie angażuje się społecznie, a już na pewno nie zachęca swoich rówieśników do wyznaczania sobie ambitnych celów i dążenia do osiągnięcia wymarzonego sukcesu. Dziewczyny realizujące projekt Sukces Po Polsku, czyli Magdalena Błyskosz, Stefa Wrońska, Zofia Cyrul, Natalia Giermek i Maja Kędzierska zdecydowanie nie wpisują się w ten stereotyp!

Sukces Po Polsku jest projektem realizowanym przez uczennice V LO im. Augusta Witkowskiego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, którego celem jest wszechstronne inspirowanie krakowskiej młodzieży licealnej i zachęcanie jej, by odważnie sięgała po swoje marzenia, nawet jeśli wszystkim wokół wydają się one niemożliwe do spełnienia. Spotkania z ludźmi sukcesu, Polakami, którzy żyją, robiąc to, co kochają i realizują się, odnosząc międzynarodowe sukcesy. – czytamy na fanpage’u projektu (https://www.facebook.com/Sukces-Po-Polsku-110007073807246/?ref=page_internal).

girlz2 300x300 - Sukces Po Polsku, czyli krakowskie licealistki i ludzie sukcesu

Koordynatorki projektu to kreatywne i zdeterminowane licealistki, które nie boją się mierzyć wysoko i zamiast problem starają się mówić wyzwanie. W ciągu ubiegłych tygodni zorganizowały spotkania z Polakami sukcesu specjalizującymi się w przeróżnych branżach, którzy sięgnęli po swoje marzenia, takimi jak Paulina Reiter, Krzysztof Skowroński, Robert Makłowicz czy Izabela Chyłek. Spotkania odbywają się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i odbywają się w formie umożliwiającej uczestnikom zadawanie pytań czy porozmawianie z gościem po spotkaniu. W celu umożliwienia czerpania inspiracji ze spotkań również tym, którzy nie mogą w nich uczestniczyć, koordynatorki projektu umieszczają nagrania wywiadów także w serwisie YouTube na kanale Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Gorąco zachęcamy do śledzenia projektu Sukces Po Polsku na social mediach, na których znajdą się też informacje o przyszłych spotkaniach.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej