Connect with us
bolt - Stanowisko operatorów hulajnóg elektrycznych w Krakowie

Kraków Pisze

Stanowisko operatorów hulajnóg elektrycznych w Krakowie

Jako operatorzy hulajnóg elektrycznych dostępnych w Krakowie – Bolt, Lime i Tier – od dawna dążymy do skutecznego dialogu z miastem, wychodząc z propozycjami rozwiązań, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i utrzymać porządek w przestrzeni miejskiej. Wśród zgłaszanych dotychczas możliwości poprawy stanu szlaków komunikacyjnych znalazły się m.in wyznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych dla użytkowników, umożliwienie parkowania przy miejskich stojakach rowerowych czy też wprowadzenie opłat do miasta na rzecz rozwoju infrastruktury dla mikromobilności. Dzisiaj wspólnie deklarujemy chęć do dalszych rozmów z miastem. Chcemy razem wypracować system, który pozwoli uporządkować krakowskie chodniki, a krakowiankom i krakowianom korzystać z zalet współdzielonej mikromobilności miejskiej. Nasze porozumienie zakłada, aby nałożyć limit hulajnóg możliwych do zaparkowania w punktach mobilności usytuowanych w ramach drugiej obwodnicy miasta m.in przy Poczcie Głównej. Zobowiązujemy się również do bieżącego monitorowania sytuacji związanej z prawidłowym parkowaniem e-hulajnóg w Krakowie poprzez zwiększenie liczby mobilnych patroli. 

 Przedłożone przez nas propozycje rozwiązań są wynikiem doświadczeń zebranych w krajach w Europie i na świecie, w których Bolt, Lime i Tier oferują usługi mikromobilności. Z naszych zbiorczych danych wynika, że krakowianie bardzo aktywnie i chętnie korzystają z hulajnóg elektrycznych – tylko w 2022 roku krakowianki i krakowianie pokonali na hulajnogach elektrycznych 4 miliony kilometrów, czyli blisko 72 tysiące okrążeń Krakowa. Przychylność mieszkańców wobec mikromobilności sprawia, że jesteśmy otwarci na współpracę i dalszy dialog z władzami miasta Krakowa.

Źródło: Informacja prasowa

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top