Premiera singla Remiego Juśkiewicza pt. Kotek

W nocy 5-tego listopada, kiedy koty wychodzą na polowanie, na YouTubie miała miejsce premiera najnowszej, rockowo-bluesowej, piosenki Remiego Juśkiwicza pod przewrotnym tytułem. Kotek.

Opowiada ona w żartobliwy sposób o życiu tych zwierząt, choć odbiorca z pewnością początkowo przekonany będzie, iż mowa o obdarzonym niezwykłym urokiem osobistym mężczyźnie i jego swobodnym stylu życia,  w tym podejściu do relacji damsko-męskiej. Ta subtelna forma satyry jest swego rodzaju alegorią, czego nie kryje autorka słów, krakowska poetka, obecnie mieszkająca w Wielkiej Brytanii, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz.

https://kuchniawolosiewicz.blogspot.com/

okladka singla kotek 300x300 - Premiera singla Remiego Juśkiewicza pt. Kotek
okładka singla Kotek

Tekst utworu sprawia wrażenie, jakby opisywał życie kota, ale jednocześnie zawiera w sobie aluzje do zachowań mężczyzn. Dzięki temu zabiegowi potrafi bawić i zaskakiwać słuchaczy, wykorzystując metafory oraz ludyczne odniesienia do ludzkiego istnienia.

Dramaturgię potęguje  bardzo energetyczny i momentami charczący wokal Remiego, co dodaje trochę realizmu tej historii o kotku, który nie uznaje kompromisów.

Remi Juśkiewicz to muzyk, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, wokalista i czasami również poeta, od 20 lat mieszkający w Londynie. Od dzieciństwa związany ze środowiskiem scenicznym i estradą. Skończył studia na wydziale Songwriting’u, czyli pisania piosenek, w West London University oraz studia magisterskie w Kingston University w Londynie, na wydziale Produkcji Muzycznej (MMus in Production of Popular Music Course). Remi jest kompozytorem wielu piosenek, które są owocem bliskiej współpracy z poetami mieszkającymi w Polsce i na emigracji, głównie z Wielkiej Brytanii. Od trzech lat, z powodzeniem prowadzi w Internecie na żywo, swoją autorską audycję artystyczno-rozrywkową pod nazwą Remiza. Jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sanremo Senior 2022.

https://www.facebook.com/RemiSongwriter

https://www.youtube.com/@remijuskiewicz5448

W nagraniach singla udział wzięli: Remi Juśkiewicz – wokal (nagrany przez Remiego Juśkiewicza w Studio London),  Robert Madziarz (RobGitarnik) – gitary, bas, instrumenty klawiszowe, programowanie loop & drums.

Aranżacja, produkcja, mix i mastering to dzieło niezawodnego muzyka i producenta muzycznego, współpracującego z wieloma artystami, Roberta Madziarza (Sound Travel Studio, www.facebook.comSoundTravelStudio), którego rify gitarowe i solówki nadają charakteru kompozycji; są zadziorne i porywające tak, jak mają to w swej naturze koty.

https://www.facebook.com/RobGitarnikOfficial

Projekt graficzny okładki singla wykonał  artysta, Wiesław Fałkowski na podstawie obrazu malarki, Doroty Górczyńskiej-Bacik.

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie