Sztafeta – co usłyszałeś – przekaż.

Dnia 20 stycznia 2021, mieliśmy możliwość usłyszenia Ulf’a Ekman’a, szwedzkiego charyzmatyka, teologa i misjonarza, który przybliżył nam temat przekazywania wiary „Sztafeta, co usłyszałeś, przekaż”.

W czasie Homilii Ks. Mirosław Żak zwrócił naszą uwagę na potrzebę poddania naszego życia Chrystusowi i naśladowania Go. Piękne i wypełnione treścią krótkie kazanie możemy zobaczyć poniżej

Podczas konferencji mieliśmy okazję poznać podstawy biblijne, gdzie Św. Paweł w swoich listach prosił o przekazywanie dalej tego co, usłyszeli od niego. Poznaliśmy również znaczenie kapłaństwa powszechnego, którego zadaniem, prócz głoszenia Królestwa Bożego jest również współpraca z kapłaństwem instytucjonalnym.

Podstawą bycia uczniem Jezusa i przekazywania wiary w tej międzypokoleniowej sztafecie jest postępowanie za Nim. Powiedział „Pójdźcie za mną, a uczynię Was rybakami ludzi” (Mt 4,19). Dlatego nie zależnie od technik, umiejętności, czy sposobów przekazywania wiary najważniejsze jest podążanie za Jezusem. Podobnie istotna jest służba, jako podstawowa forma liderowania. Jezus uczy nas jak służyć innym i to jest podstawa bycia liderem. Dowiadujemy się również, że czynienie innych uczniami, zakłada również uczenie ich jak czynić uczniami kolejne osoby. Zadanie nie jest proste, ale warte podjęcia się go, bo nagroda jest wielka. Prelegent posługując się przykładami króla Dawida i Św. Pawła po raz kolejny akcentuje miłość do Chrystusa jako fundament służby i przekazywania wiary. Ostrzega nas przed postrzeganiem liderowania jako nobilitacji, czy zaszczytu, a kieruje w stronę czystej miłości do Boga i służby. Zwraca naszą uwagę również na spójną wizję Kościoła, ale nie jako korporacyjny slogan, lecz wartość wypisaną głęboko w naszych sercach. Na koniec otrzymujemy pytania do podzielenia się w małych grupach.

  1. „Kościół to gra zespołowa” – Jak odnajduję się w wizji Kościoła, w którym każdy ma swoje zadanie do wykonania?
  2. Czy wiem od kogo otrzymałem wiarę?

Czy wiem, komu powinienem (chcę) ją przekazać?

  1. Do czego szczególnie czuję się dziś wezwany.

Opr. Krzysztof Kantorski

Polecamy i zapraszamy ! – mezczyzni.net