Osiedla Krakowa według Dzielnic

DZIELNICA I – STARE MIASTO: Kazimierz, Kleparz, Nowe Miasto, Nowy Świat, Piasek, Stare Miasto, Stradom, Warszawskie, Wawel

DZIELNICA II – GRZEGÓRZKI: Dąbie, Grzegórzki, Kazimierz, Olsza, Osiedle Oficerskie, Wesoła

DZIELNICA III – PRĄDNIK CZERWONY: Olsza, Olsza II, Prądnik Czerwony, Rakowice, Śliczna, Ugorek, Wieczysta, Osiedle Gotyk

DZIELNICA IV – PRĄDNIK BIAŁY:
Azory, Bronowice Wielkie, Górka Narodowa, Górka Narodowa Wschód, Górka Narodowa Zachód, Osiedle Krowodrza Górka, Osiedle Witkowice Nowe, Prądnik Biały, Tonie, Witkowice, Żabiniec

DZIELNICA V – KROWODRZA:
Cichy Kącik, Czarna Wieś, Krowodrza, Łobzów, Miasteczko Studenckie AGH, Nowa Wieś

DZIELNICA VI – BRONOWICE:
Bronowice, Bronowice Małe, Mydlniki, Osiedle Bronowice Nowe, Osiedle Widok Zarzecze

DZIELNICA VII – ZWIERZYNIEC:
Bielany, Chełm, Olszanica, Półwsie Zwierzynieckie, Przegorzały, Wola Justowska, Zwierzyniec, Salwator, Zakamycze

DZIELNICA VIII – DĘBNIKI:
Bodzów, Dębniki, Kobierzyn, Koło Tynieckie, Kostrze, Ludwinów, Podgórki Tynieckie, Pychowice, Sidzina, Skotniki, Tyniec, Zakrzówek, Kapelanka, Kliny Zacisze, Mochnaniec, Osiedle Europejskie, Osiedle Interbud, Osiedle Kolejowe, Osiedle Panorama, Osiedle Podwawelskie, Osiedle Proins, Osiedle Ruczaj, Osiedle Ruczaj-Zaborze

DZIELNICA IX
– ŁAGIEWNIKI – BOREK FAŁĘCKI: Borek Fałęcki, Łagiewniki, Osiedle Cegielniana, Osiedle Zaułek Jugowicki

DZIELNICA X
– SWOSZOWICE: Osiedle Uzdrowisko Swoszowice, Bania, Barycz, Jugowice, Kliny Borkowskie, Kosocice, Lusina, Łysa Góra, Opatkowice, Rajsko, Siarczana Góra, Soboniowice, Wróblowice, Zbydniowice

DZIELNICA XI – PODGÓRZE DUCHACKIE:
Kurdwanów, Kurdwanów Nowy, Osiedle Piaski Nowe, Osiedle Podlesie, Piaski Wielkie, Wola Duchacka, Wola Duchacka Wschód, Wola Duchacka Zachód

DZIELNICA XII
– BIEŻANÓW – PROKOCIM: Bieżanów, Bieżanów Kolonia, Kaim, Łazy, Osiedle Bieżanów Nowy, Osiedle Kolejowe, Osiedle Medyków, Osiedle Na Kozłówce, Osiedle Nad Potokiem, Osiedle Parkowe, Osiedle Nowy Prokocim, Osiedle Złocień, Prokocim, Rżąka

DZIELNICA XIII
– PODGÓRZE: Łutnia, Mateczny, Płaszów, Podgórze, Przewóz, Rybitwy, Zabłocie

DZIELNICA XIV – CZYŻYNY:
Czyżyny, Łęg, Osiedle 2 Pułku Lotniczego, Osiedle Akademickie, Osiedle Dywizjonu 303

DZIELNICA XV – MISTRZEJOWICE:
Batowice, Dziekanowice, Mistrzejowice, Osiedle Bohaterów Września, Osiedle Kombatantów, Osiedle Mistrzejowice Nowe, Osiedle Oświecenia, Osiedle Piastów, Osiedle Srebrnych Orłów, Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Złotego Wieku

DZIELNICA XVI – BIEŃCZYCE:
Bieńczyce, Osiedle Albertyńskie, Osiedle Jagiellońskie, Osiedle Kalinowe, Osiedle Kazimierzowskie, Osiedle Kościuszkowskie, Osiedle Na Lotnisku, Osiedle Niepodległości, Osiedle Przy Arce, Osiedle Strusia, Osiedle Wysokie, Osiedle Złotej Jesieni

DZIELNICA XVII – WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE:
Grębałów, Kantorowice, Krzesławice, Lubocza, Łuczanowice, Dłubnia (Kraków), Osiedle Na Stoku, Osiedle Na Wzgórzach, Wadów, Węgrzynowice, Zesławice

DZIELNICA XVIII – NOWA HUTA:
Błonie, Branice, Osiedle Centrum A, Osiedle Centrum B, Osiedle Centrum C, Osiedle Centrum D, Osiedle Centrum E, Chałupki, Chałupki Górne, Cło, Górka Kościelnicka, Holendry, Kopaniny, Kościelniki, Kujawy, Mogiła, Nowa Huta, Nowa Wieś, Osiedle Górali, Osiedle Handlowe, Osiedle Hutnicze, Osiedle Kolorowe, Osiedle Krakowiaków, Osiedle Lesisko, Osiedle, Młodości, Osiedle Na Skarpie, Osiedle Ogrodowe, Osiedle Słoneczne, Osiedle Sportowe, Osiedle Spółdzielcze, Osiedle Stalowe, Osiedle Szklane Domy, Osiedle Szkolne, Osiedle Teatralne, Osiedle Urocze, Osiedle Wandy, Osiedle Willowe, Osiedle Zgody, Osiedle Zielone, Piekiełko, Pleszów, Przylasek Rusiecki, Przylasek Wyciąski, Ruszcza, Stryjów, Wola Rusiecka, Wolica, Wróżenice, Wyciąże

 

Dzielnice Miasta Krakowa / wikipedia.org