Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020

misteria paschalia krakow odw - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Read Time:3 Minute, 5 Second

Z przykrością informujemy, że Krakowskie Biuro Festiwalowe będące instytucją kultury Miasta Krakowa i jednocześnie organizatorem Festiwalu Misteria Paschalia, podjęło decyzję o odwołaniu festiwalu zaplanowanego w dniach 6-13 kwietnia 2020 r. w Krakowie.

Dynamicznie wzrastające zagrożenie zakażeniem koronawirusem SARS-COV-2 oraz wysokie prawdopodobieństwo powikłań z tym związanych, nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że zdrowie i życie uczestników Festiwalu, artystów oraz pracowników Krakowskiego Biura Festiwalowego, musi być przez nas – organizatorów – postawione na pierwszym miejscu.

Wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 i brak możliwości oceny skali zagrożeń z tym związanych w kolejnych tygodniach, potwierdzają ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przy Radzie Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który  zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. włącznie działalności instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Jako organizator Festiwalu Misteria Paschalia, podejmując się realizacji wydarzenia, bylibyśmy również odpowiedzialni za zapewnienie restrykcyjnych wymogów sanitarnych oraz bieżący monitoring stanu zdrowia uczestników. Uniemożliwiłoby to także w pełni swobodny i komfortowy udział w planowanych wydarzeniach, których intymny charakter i wyjątkowa atmosfera definiują koncerty, odbywające się co roku w Krakowie w okresie Wielkiego Tygodnia. Fakt ten ostatecznie zmusił nas do podjęcia decyzji o odwołaniu jednego z najważniejszych dla Krakowa wydarzeń, którym bez wątpienia jest Festiwal Misteria Paschalia.

Wobec powyższego, Krakowskie Biuro Festiwalowe podjęło decyzję, że Festiwal Misteria Paschalia zaplanowany w dniach 6-13 kwietnia br. w Krakowie, nie odbędzie się ani w planowanym, ani też w późniejszym terminie w tym roku.

Najbliższe dwa tygodnie to czas, w którym zaplanowano intensyfikację prac związanych z przygotowaniem tegorocznej edycji Festiwalu, jednak wobec zarządzenia Wojewody Małopolskiego o wstrzymaniu działalności instytucji kultury w nadchodzących tygodniach, zespół Krakowskiego Biura Festiwalowego nie może podjąć się organizacji wydarzenia, przy jednoczesnym zagwarantowaniu uczestnikom, że wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane zgodnie z pierwotnymi założeniami. Konieczność ponoszenia kosztów związanych z przygotowaniami do wydarzenia stanowiłaby również naruszenie zasady dyscypliny finansów publicznych, którą jako instytucja kultury jesteśmy zobowiązani bezwzględnie przestrzegać. Istotną kwestią jest także jakość świadczonych przez nas usług oraz realizowanych przedsięwzięć kulturalnych, której nie moglibyśmy zapewnić w zadowalającym nas, jako organizatorów, stopniu.

Wobec realnego ryzyka braku możliwość przyjazdu do Krakowa artystów, którzy obecnie odbywają trasy koncertowe w całej Europie, a także na innych kontynentach, decyzja o odwołaniu Festiwalu Misteria Paschalia w 2020 roku staje się tym bardziej zasadna.

Licząc na Państwa zrozumienie, zachęcamy do śledzenia informacji na stronie internetowej Festiwalu, za pośrednictwem której już wkrótce zaprosimy do zapoznania się z ofertą cyfrowego doświadczania niezaprzeczalnego piękna największych dzieł muzyki dawnej. Poniżej zamieszczono informacje na temat możliwości zwrotu biletów i karnetów.

Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin wraz zespołem festiwalowym

 

 

ZASADY ZWROTU BILETÓW I KARNETÓW
NA FESTIWAL MISTERIA PASCHALIA (6-13 KWIETNIA 2020 ROKU)

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE PRZEZ PORTAL EVENTIM.PL LUB POPRZEZ STRONĘ WWW.BIUROFESTIWALOWE.PL/BILETY

W przypadku biletów lub karnetów zakupionych przez portal Eventim.pl, otrzymają Państwo wiadomość mailową o sposobie dokonania zwrotów.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH SPRZEDAŻY STACJONARNEJ EVENTIM

Zwrotu biletów lub karnetów można dokonać wyłącznie w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH INFOKRAKÓW

 

Uprzejmie informujemy, że możliwość zwrotu biletów lub karnetów zakupionych w dowolnym punkcie InfoKraków zostaje wstrzymana aż do odwołania ze względu na czasowe zamknięcie wszystkich punktów sieci InfoKraków.

Mając na uwadze obecną sytuację, zwroty biletów oraz karnetów będą realizowane w ciągu 6 miesięcy od daty planowanego wydarzenia. Termin dokonywania zwrotów może ulec wydłużeniu.

Informacje na ten temat dostępne będą pod adresem: http://infokrakow.pl/punkty-infokrakow i http://www.biurofestiwalowe.pl.

Pytania dotyczące zwrotu biletów i karnetów zakupionych w dowolnym punkcie InfoKraków można kierować pod adres e-mail: bilety@infokrakow.pl lub telefon: 12 354 27 23 w godzinach 12.00 – 17.00.

thumbs up - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020 0 thumbs down - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020 0
happy - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Happy
0 %
sad - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Sad
0 %
excited - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Excited
0 %
sleepy - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Sleppy
0 %
angry - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Angry
0 %
surprise - Odwołanie Festiwalu Misteria Paschalia 2020
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej