Kraków Wydarzenia: Polacy pielgrzymują – Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach

by admin
0 comment

Ks. Jan Przybocki, proboszcz parafii w Bibicach, koordynator Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej przewodniczył Mszy świętej porannej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W homilii kapłan nawiązał do Słowa Bożego i podkreślał, że Ewangelia nie jest zbiorem pobożnych, teoretycznych rozważań. – Ewangelia jest słowem najbardziej praktycznym. Jest słowem do czynienia. Jest słowem do wypełniania. Jego sens, moc, prawda, ujawniają się wtedy, kiedy to słowo wciela się w życie. Słowo staje się wtedy prawdziwe, staje się skałą, na której można zbudować trwały i bezpieczny dom swojego życia – mówił i podkreślał, że jednym ze sposobów dawania świadectwa, przyznawania się do Pana Boga jest pielgrzymowanie. – Człowiek pielgrzymuje od samego początku. Pierwszym pielgrzymem biblijnym był Abraham. Polacy pielgrzymują. Co roku około dwieście tysięcy pielgrzymów idzie na Jasną Górę, także do innych sanktuariów. W tym roku to pielgrzymowanie, ze względu na pandemię, jest utrudnione, ale Pielgrzymka Krakowska w formie 8 pielgrzymek pójdzie do Częstochowy. Bo pielgrzymowali ludzie w trudnych czasach – powiedział i przypomniał, że są zapiski, które mówią o tym, że Karol Wojtyła w czasie drugiej wojny światowej także pielgrzymował do Częstochowy. – Zrobimy ze swojej strony wszystko co możliwe, aby to pielgrzymowanie odbyło się bardzo bezpiecznie. Pójdziemy w małych do stu pięćdziesięciu osób wspólnotach, aby się modlić – zapewnił.

Kapłan zachęcał, by już przesyłać intencje modlitewne. – Byśmy te intencje polecali Panu Bogu w drodze – powiedział.

Małgorzata Pabis

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej