Koncert Gospel na Skałce 2019

Koncert Gospel na Skałce 2019

gospel na skalce 2019 plakat e1557830013296 208x300 - Koncert Gospel na Skałce 201926 maja 2019 r., godz. 15.00, Dziedziniec klasztoru Ojców Paulinów na Skałce, ul. Skałeczna 15

Gospel na Skałce 2019 to plenerowy koncert muzyki gospel w wykonaniu zjednoczonych chórów gospel z Małopolski oraz dwóch amerykańskich artystów Phillipa Cartera i Rhondy Adams, zaproszonych do projektu w roli dyrygentów, instruktorów i solistów. Wstęp wolny.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć amerykańskie utwory gospel wykonane przez 120-osobowy chór. Koncert odbędzie się na dziedzińcu klasztoru Ojców Paulinów na Skałce (ul. Skałeczna 15, Kraków), w niedzielę 26 maja o godzinie 15.00. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte, przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, osobom niepełnosprawnym, wszystkim krakowianom i turystom (cały koncert jest tłumaczony). Wydarzenie odbywa się w ostatnią niedzielę maja od 5 lat. Każda edycja Gospel na Skałce przyciągała zarówno entuzjastów muzyki gospel jak i osoby, dla których muzyka gospel jest nowym i nieznanym zjawiskiem. (Idąc na koncert można się zaopatrzyć w sprzęt piknikowy np. koc, parasol i krem przeciwsłoneczny).

Koncert jest zwieńczeniem wydarzenia Gospel City, czyli warsztatów muzycznych, w których bierze udział 15 chórów gospel z Małopolski.

Wykonawcy:

Phillip Carter urodził się w Maryland w Stanach Zjednoczonych. Wokalista, kompozytor, dyrygent, producent i instruktor w jednej osobie. Naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął w wieku 18 miesięcy, w roli dyrygenta zadebiutował mając 9 lat. Aktualnie jest dyrygentem Georgetown University Choir, służy jako konsultant w 4 kościołach w Washington DC. Pracuje również z młodzieżą jako nauczyciel muzyki i mówca motywacyjny. Jako artysta dzielił scenę z tak wybitnymi muzykami jak: Dorinda Clark-Cole, Deitrick Haddon, Edwin Hawkins, Walter Hawkins, Richard Smallwood, Tye Tribbett, Albertina Walker i wielu innych. Założyciel zespołu Sounds of Victory (SOV), który w 2010 roku otrzymał nagrodę Stellar Award w kategorii Fan Favorite Choir of the Year (Ulubiony Chór Roku). W tym samym roku nagrodzony został utwór Amazing w wykonaniu Dr. Emory Andrews i The Oxon Hill High School Gospel Choir, którego producentem był Phillip. W 2016 roku w Suwałkach nagrał pierwszy międzynarodowy album, z towarzyszeniem orkiestry i chóru. W tym samym roku wraz z SOV wydał szósty album Live From Zion. Następnie Christmas With Phillip Carter and SOV w 2017 roku. W 2010 roku był jednym z założycieli Independent Gospel Artists Alliance (Niezależny Sojusz Artystów Gospel). Jest dyrektorem generalnym SOV, Inc. i Phillip Carter Music. Jest żonaty ze Stephanie Carter i ma dwóch wspaniałych synów: trzynastoletniego Stephena i jedenastoletniego Thomasa.

Rhonda L. Adams urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku, wraz z rodziną zamieszkała w Polsce, tu też wraz z mężem założyła Fundację Źródło Życia. Od 2012 roku śpiewa i dyryguje chórem Kraków Gospel Choir. W 2017 założyła pierwszy chór gospel w Szydłowcu. Rhonda śpiewa gospel od 6 roku życia. Była członkiem chóru Indiana State Youth Choir.

 

oraz zjednoczone chóry gospel z Małopolski:

 

Camino

Chór Gospel Alwernia

Chór Gospel Mszana Dolna

DeocentriCity

Faceci w Czerni

GospelSenior

Gospel Voice

Grodzka Gospel

Joyful Voice

Kraków Gospel Choir

Mistral Gospel Choir

Młodzieżowy Chór Gospel

Saltrom Gospel Choir

Soul’n’Voices

Tarnowski Chór Gos.pl

 

Zespół muzyczny tworzą jedni z najlepszych polskich instrumentalistów od wielu lat grający muzykę gospel w kraju i za granicą, w składzie:

Szymon Markiewicz (instrumenty klawiszowe)

Paweł Seweryn (instrumenty klawiszowe)

Łukasz Giergiel (perkusja)

Staszek Srzednicki (gitara basowa)

Tomasz Robacki (gitara elektryczna)

 

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu 24. Nowohucka Wiosna Muzyczna.

https://www.facebook.com/nhwiosnamuzyczna

 

Organizator koncertu:

Stowarzyszenie Gospel

al. Daszyńskiego 15a/10

31-537 Kraków

biuro@gospel.com.pl

T.: 609 413 202

 

Współorganizator:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *