Connect with us
michal drewnicki - Jest wniosek o kontrolę w Urzędzie dotyczący funkcjonowania komunikacji Miejskiej

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Jest wniosek o kontrolę w Urzędzie dotyczący funkcjonowania komunikacji Miejskiej

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki złożył wniosek o kontrolę w Urzędzie…

wniosek 300x198 - Jest wniosek o kontrolę w Urzędzie dotyczący funkcjonowania komunikacji MiejskiejWNIOSEK O KONTROLĘ W URZĘDZIE! Spóźnienie do szkoły, pracy czy lekarza ze względu na opóźnienia komunikacji miejskiej? Autobus nie przyjechał? Mieliście z tym problem? Bardzo możliwe! Tylko w maju MPK nie zrealizowało, aż… 13 tysięcy km połączeń! To tak, jakby autobus nr 129 nie wyjechał 1300 razy na trasę TYLKO W JEDNYM MIESIĄCU! W tej sprawie złożyłem interpelacje, a to oficjalne dane, które przesłał prezydent miasta.

Co więcej, kierowcy są przemęczeni, pracują ponad 160 godzin w miesiącu, co zagraża bezpieczeństwu podróżnych. O wypadek nie trudno, gdy ktoś pracuje bardzo dużo.
Ta bardzo zatrważająca sytuacja w komunikacji miejskiej w Krakowie zmusiła mnie do napisania wniosku o PRZEPROWADZENIE KONTROLI PROBLEMOWEJ przez Komisję Rewizyjną. Złożyłem go przed chwilą.
Nie może być tak, że mieszkańcy czekają na autobus, a on nie przyjeżdża, bo nawet nie wyjechał z zajezdni! Co więcej, jak absurdalnie dzisiaj brzmią pouczenia urzędników czy prezydenta, by mieszkańcy przesiadali się z samochodów na autobusy, w sytuacji, gdy te mogą nie przyjechać, mimo wpisania ich w rozkład jazdy.
Kraków potrzebuje sprawnej komunikacji, dlatego mam wielką nadzieję, że mój wniosek zostanie zbadany, a prezydent wprowadzi działania naprawcze w spółce. Zależy mi na tym bardzo, bo to najbardziej ekologiczny środek podróży, sprawny i potrzebny w Krakowie. Tego oczekują Krakowianie, którzy jeżdżą transportem publicznym.”
 

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top