Jest wniosek o kontrolę w Urzędzie dotyczący funkcjonowania komunikacji Miejskiej

michal drewnicki 800x500 - Jest wniosek o kontrolę w Urzędzie dotyczący funkcjonowania komunikacji Miejskiej

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki złożył wniosek o kontrolę w Urzędzie…

wniosek 300x198 - Jest wniosek o kontrolę w Urzędzie dotyczący funkcjonowania komunikacji MiejskiejWNIOSEK O KONTROLĘ W URZĘDZIE! Spóźnienie do szkoły, pracy czy lekarza ze względu na opóźnienia komunikacji miejskiej? Autobus nie przyjechał? Mieliście z tym problem? Bardzo możliwe! Tylko w maju MPK nie zrealizowało, aż… 13 tysięcy km połączeń! To tak, jakby autobus nr 129 nie wyjechał 1300 razy na trasę TYLKO W JEDNYM MIESIĄCU! W tej sprawie złożyłem interpelacje, a to oficjalne dane, które przesłał prezydent miasta.

Co więcej, kierowcy są przemęczeni, pracują ponad 160 godzin w miesiącu, co zagraża bezpieczeństwu podróżnych. O wypadek nie trudno, gdy ktoś pracuje bardzo dużo.
Ta bardzo zatrważająca sytuacja w komunikacji miejskiej w Krakowie zmusiła mnie do napisania wniosku o PRZEPROWADZENIE KONTROLI PROBLEMOWEJ przez Komisję Rewizyjną. Złożyłem go przed chwilą.
Nie może być tak, że mieszkańcy czekają na autobus, a on nie przyjeżdża, bo nawet nie wyjechał z zajezdni! Co więcej, jak absurdalnie dzisiaj brzmią pouczenia urzędników czy prezydenta, by mieszkańcy przesiadali się z samochodów na autobusy, w sytuacji, gdy te mogą nie przyjechać, mimo wpisania ich w rozkład jazdy.
Kraków potrzebuje sprawnej komunikacji, dlatego mam wielką nadzieję, że mój wniosek zostanie zbadany, a prezydent wprowadzi działania naprawcze w spółce. Zależy mi na tym bardzo, bo to najbardziej ekologiczny środek podróży, sprawny i potrzebny w Krakowie. Tego oczekują Krakowianie, którzy jeżdżą transportem publicznym.”
 
By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!