Connect with us
logo w rytmie krakowa  kopia - Jak ułatwić młodzieży podjęcie decyzji w zbliżających się wyborach samorządowych? - W Rytmie Krakowa

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Jak ułatwić młodzieży podjęcie decyzji w zbliżających się wyborach samorządowych? – W Rytmie Krakowa

W obliczu zbliżających się wyborów samorządowych, grupa uczniów krakowskiego liceum postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Zamiast pozostawać biernymi obserwatorami, postanowili aktywnie się zaangażować, nagrywając wywiady z kandydatami na najwyższe stanowisko w ich mieście.


Grupa “W Rytmie Krakowa”, bo to o nich mowa składa się z czterech przyjaciół z klasy. Zainspirowani, chęcią zrozumienia poglądów i planów działania potencjalnych liderów swojego miasta stworzyli serię wywiadów z większością kandydatów na fotel Prezydenta Miasta Krakowa. Ich celem było nie tylko uzyskanie konkretnych odpowiedzi na pytania dotyczące polityki, lecz także zachęcenie młodzieży do udziału w życiu naszego miasta.

„Każdy głos na radnego, prezydenta naszego miasta, jak i sejmiku może zmienić wszystko, ponieważ to właśnie te osoby będą odpowiedzialne za wygląd miasta na najbliższe parę lat” – mówią twórcy wywiadów. „Młodzi ludzie muszą wiedzieć na kogo oddać głos, który z kandydatów jest najbliższy ich poglądom. Dlatego powstała ta seria rozmów. Staraliśmy się zadać pytania ważne dla naszych rówieśników, takie na które sami chcielibyśmy usłyszeć odpowiedź”.


W ramach naszej działalności, przeprowadziliśmy serię wywiadów z kandydatami na prezydenta, zadając im pytania dotyczące różnorodnych kwestii, takich jak edukacja, infrastruktura miejska, ochrona środowiska, czy polityka społeczna. Ich celem było nie tylko poznanie konkretnych planów działań kandydatów, ale także zapewnienie społeczności dostępu do obiektywnych informacji, które mogłyby pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji wyborczych. Uczniowie wspominają dobrze proces ich tworzenia, mówią, że każdy z kandydatów, z którymi mieli okazję rozmawiać popierał ich akcje i podchodził do nich z uśmiechem.


Nagrania wywiadów, zostały udostępniane na ich platformach społecznościowych takich jak Spotify i YouTube. Linki możecie znaleźć na dole artykułu.


Inicjatywa grupy “W Rytmie Krakowa” podkreśla ważność zaangażowania młodych ludzi w proces demokratyczny oraz potrzebę tworzenia podobnych akcji społecznych które mają trafić do ich rówieśników. Liczą że każdy będzie mógł swobodnie wyrażać swoje poglądy i pokazać je przez oddanie głosu na konkretnego kandydata. Ich działania stanowią inspirację dla innych młodych osób, aby również podjąć aktywną rolę w kształtowaniu społeczności, w której żyją.

https://linktr.ee/wrytmiekrakowa – link do mediów społecznościowych W Rytmie Krakowa
logo w rytmie krakowa  kopia 1024x394 - Jak ułatwić młodzieży podjęcie decyzji w zbliżających się wyborach samorządowych? - W Rytmie Krakowa
Continue Reading
You may also like...

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top