Generacja Zmian: “Przepraszam, a co Państwo chcą zmienić?”

by Katarzyna Kubik
0 comment

“Przepraszam, a co Państwo chcą zmienić?”

Jesteśmy z pokolenia Z – mamy tylko po -naście lat, ale mimo to chcemy działać!

Głównym celem Generacji Zmian jest stworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Oczywiście, nie możemy wcisnąć guzika, który sprawi, że nagle wszystkie Polki i Polacy będą cechowali się obywatelską świadomością, umiejętnością kulturalnej wymiany poglądów, zdolnością do samoorganizacji czy wysoką aktywnością społeczną.

W takim razie co chce zmienić Generacja Zmian? Podejście młodych ludzi do roli obywatela i rozumienie słowa aktywizm! Generacja Zmian jest inicjatywą apolityczną, nie jesteśmy młodzieżówką, nie mamy programu politycznego, nie walczymy, a członkowie naszego zespołu mają różne poglądy!

Wiemy natomiast, że już wkrótce nasze pokolenie będzie wrzucało swoje głosy do urn wyborczych, a przed Polską i Europą stoi wiele wyzwań. To od nas będzie zależało, czy jako społeczeństwo im podołamy. Dlatego zależy nam, byśmy my i nasi rówieśnicy każdą decyzję podejmowali świadomie, na podstawie wiedzy i doświadczenia, jakie zdobywamy poprzez zaangażowanie w tworzenie inicjatyw społecznych, wolontariat, działalność w młodzieżowych radach miast, debatowanie, kulturę i edukację. Wierzymy, że młodzi powinni sami decydować o ścieżce, która zaprowadzi ich do postawy świadomego i odpowiedzialnego obywatela, ale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to proste. Tygodniowa lekcja WOSu w szkole nie załatwi problemu niskiej frekwencji wyborczej czy braku wiedzy lub zainteresowania sprawami państwowymi wśród młodych! Dlatego proponujemy Wam stworzone przez nas narzędzia, czyli social media, kanał na YouTubie oraz przede wszystkim stronę www.generacjazmian.pl, gdzie możecie czerpać inspiracje i wybrać własną ścieżkę, która ułatwi Wam wchodzenie w dorosłość oraz wiążącą się z tym odpowiedzialność. Sposób, który ułatwi Wam POZNANIE ŚWIATA.

Wierzymy, że młodzi najlepiej wpływają na młodych! Dlatego poczytajcie, jak inni postanowili się angażować i pamiętajcie, że nie musicie od razu być radnymi w młodzieżowych radach miast czy liderami młodzieżówek. Wybierz swoją własną ścieżkę aktywizmu. Może najpierw wolontariat, przeglądanie prasy, dołączenie do koła debat lub inicjowanie dyskusji w gronie znajomych? Potem zaangażowanie w ważny dla Ciebie projekt społeczny, dołączenie do stowarzyszenia lub organizacji pozarządowej? Wszystkie te opcje są dobre! Warto jednak, by była Twoim własnym pomysłem na działalność i czymś, co da Ci satysfakcję, bo to my, młodzi, jesteśmy zmianą!

Mamy świadomość, że każdy z Was chciałby zmienić świat na lepsze, niezależnie po której stronie osi politycznej stoi. Pewnie w większości spraw się zgadzamy, ale znajdą się również i takie, które nas jako młodzież różnią, ale wszyscy mamy prawo dążyć do zmian, a zwłaszcza generować te mniejsze samemu. Zostań jedną osobą więcej, która będzie świadomym obywatelem, a z upływem czasu tych jednostek będziemy mieć 38 milionów, które razem stworzą w Polsce społeczeństwo obywatelskie!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej