“Cracovia – więcej niż hotel. Ceramika i ubiory” – wystawa do 4 czerwca 2017

cracovia wystawa 800 1 - "Cracovia – więcej niż hotel. Ceramika i ubiory" - wystawa do 4 czerwca 2017
Od 19 maja, po raz pierwszy od wielu lat krakowianie i turyści mogą wejść do budynku dawnego hotelu Cracovia na wystawę pt. “Cracovia – więcej niż hotel. Ceramika i ubiory”.

Pokazujemy na niej m.in. manekiny gości hotelowych, ubranych w nieco teatralne stroje projektu Jerzego Antkowiaka, dyrektora artystycznego “Mody Polskiej”. Do architektury i słynnych mozaik nawiązuje pokaz ceramiki z lat 60. XX wieku.

Największą atrakcją jest jednak możliwość zobaczenia samego wnętrza Cracovii z jej imponującym marmurowym holem ozdobionym tzw. “złotą mozaiką”, dekoracją ułożoną ze złoconych płytek ceramicznych projektu Krystyny Zgud-Strachockiej, oraz fryzem “Miasta” zaprojektowanym przez Helenę i Romana Hussarskich, który został specjalnie odsłonięty przez MNK na tę okazję.

Na odrębnej ekspozycji można zapoznać się z pomysłami studentów wydziałów architektury i młodych projektantów z całej Polski na zagospodarowanie budynku Cracovii. To efekt warsztatów przygotowanych przez miesięcznik “Architektura – Murator” i prowadzonych przez światowej sławy architekta hiszpańskiego Fernando Menisa, znanego w Polsce m.in. z realizacji Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu. MNK jest oficjalnym partnerem warsztatów.

Pierwszą wystawę we wnętrzach Cracovii będzie można oglądać do 4 czerwca bieżącego roku w godzinach:
wtorek-sobota 15.00-18.00,
niedziela 10.00-16.00.
Wstęp bezpłatny!

Warto pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa goście zobaczą tylko kilka hotelowych pomieszczeń.

cracovia wystawa 800 - "Cracovia – więcej niż hotel. Ceramika i ubiory" - wystawa do 4 czerwca 2017
By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!