CRACOVIA DANZA DZIECIOM, BALET O KAWIE, Krakowski Teatr Variete

CRACOVIA DANZA DZIECIOM, BALET O KAWIE, Krakowski Teatr Variete
fot. Ilja Van de Pavert
fot. Ilja Van de Pavert

Balet o kawie do muzyki Jana Sebastiana Bacha to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także za granicą. W roku 2014 został uhonorowany przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka. W grudniu przedstawienie zostanie wystawione dwukrotnie, specjalnie dla dziecięcej publiczności.

Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską.

Inscenizacja: Romana Agnel • Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek • Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska • Muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór z Suit Orkiestrowych, fragmenty Kantaty o kawie)

Występują: Balet Cracovia Danza, uczennice Konserwatorium Tańca im. Anny Hełbickiej w Krakowie

10 grudnia 2018, godz. 11

11 grudnia 2018, godz. 10

Krakowski Teatr Variete


BILETY: 20 zł /os (przy grupie powyżej 10 osób opiekun gratis)

REZERWACJE: pr@cracoviadanza.pl, 124210836

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

admin