CRACOVIA DANZA DZIECIOM, BALET O KAWIE, Krakowski Teatr Variete

by admin
0 comment
cracovia danza krakow teratr variete 300x205 - CRACOVIA DANZA DZIECIOM, BALET O KAWIE, Krakowski Teatr Variete

fot. Ilja Van de Pavert

Balet o kawie do muzyki Jana Sebastiana Bacha to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także za granicą. W roku 2014 został uhonorowany przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka. W grudniu przedstawienie zostanie wystawione dwukrotnie, specjalnie dla dziecięcej publiczności.

Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską.

Inscenizacja: Romana Agnel • Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek • Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska • Muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór z Suit Orkiestrowych, fragmenty Kantaty o kawie)

Występują: Balet Cracovia Danza, uczennice Konserwatorium Tańca im. Anny Hełbickiej w Krakowie

10 grudnia 2018, godz. 11

11 grudnia 2018, godz. 10

Krakowski Teatr Variete


BILETY: 20 zł /os (przy grupie powyżej 10 osób opiekun gratis)

REZERWACJE: pr@cracoviadanza.pl, 124210836

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej