Berlin – od totalitaryzmów do wolności. Slajdowisko Piotra Grajpela oraz Agnieszki Bolesławskiej // Podróże z historią w tle

by admin
0 comment

30 września 2019 r., godz. 19.00, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Piotra Grajpela i Agnieszki Bolesławskiej pt. Berlin – od totalitaryzmów do wolności. Wstęp wolny.

Tym razem tematem slajdowiska w ramach cyklu „Podróże z historią w tle” będą ślady, jakie pozostawiły po sobie dwa reżimy rządzące w Niemczech przez większość  XX wieku: Trzecia Rzesza oraz Niemiecka Republika Demokratyczna. Prowadzący starali się uwiecznić na zdjęciach architekturę, militaria, obiekty muzealne, ślady ludzkiej tragedii oraz miejsca pamięci poświęcone tamtym czasom.

W tej skomplikowanej historii narodów postaramy się odnaleźć pojedynczego człowieka i spojrzeć na ówczesny świat jego oczami.

Spotkanie realizowane jest we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii Rawelin.

Podróże z historią w tle

Podczas wycieczek i urlopowych podróży odwiedzamy wiele ciekawych miejsc. Podziwiając piękno przyrody lub zachwycając się wspaniałą architekturą czy klimatem zwykle mijamy często opuszczone, zdecydowanie mniej znane a także fascynujące miejsca związane z historią, zwłaszcza tą współczesną. O takich właśnie miejscach związanych głównie z architekturą militarną XIX i XX wieku na naszych slajdowiskach opowiadać będą pasjonaci tego typu turystyki. Być może te spotkania staną się inspiracją aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie np. krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach.

Szczegółowe informacje:

Dział Animacji Kultury

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65, w. 47, animacja[at]okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej