Berlin – od totalitaryzmów do wolności. Slajdowisko Piotra Grajpela oraz Agnieszki Bolesławskiej // Podróże z historią w tle

Berlin – od totalitaryzmów do wolności. Slajdowisko Piotra Grajpela oraz Agnieszki Bolesławskiej // Podróże z historią w tle

30 września 2019 r., godz. 19.00, C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na slajdowisko Piotra Grajpela i Agnieszki Bolesławskiej pt. Berlin – od totalitaryzmów do wolności. Wstęp wolny.

Tym razem tematem slajdowiska w ramach cyklu „Podróże z historią w tle” będą ślady, jakie pozostawiły po sobie dwa reżimy rządzące w Niemczech przez większość  XX wieku: Trzecia Rzesza oraz Niemiecka Republika Demokratyczna. Prowadzący starali się uwiecznić na zdjęciach architekturę, militaria, obiekty muzealne, ślady ludzkiej tragedii oraz miejsca pamięci poświęcone tamtym czasom.

W tej skomplikowanej historii narodów postaramy się odnaleźć pojedynczego człowieka i spojrzeć na ówczesny świat jego oczami.

Spotkanie realizowane jest we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii Rawelin.

Podróże z historią w tle

Podczas wycieczek i urlopowych podróży odwiedzamy wiele ciekawych miejsc. Podziwiając piękno przyrody lub zachwycając się wspaniałą architekturą czy klimatem zwykle mijamy często opuszczone, zdecydowanie mniej znane a także fascynujące miejsca związane z historią, zwłaszcza tą współczesną. O takich właśnie miejscach związanych głównie z architekturą militarną XIX i XX wieku na naszych slajdowiskach opowiadać będą pasjonaci tego typu turystyki. Być może te spotkania staną się inspiracją aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie np. krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach.

Szczegółowe informacje:

Dział Animacji Kultury

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65, w. 47, animacja[at]okn.edu.pl

www.okn.edu.pl

www.facebook.com/oknorwid

admin