Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne

Na osiedlu Rżąka walczą o przywrócenie linii autobusowej 163

autobus rzaka 800x500 - Na osiedlu Rżąka walczą o przywrócenie linii autobusowej 163

Po powakacyjnych zmianach w Komunikacji Miejskiej w Krakowie pojawiło się wiele protestów i skarg na funkcjonowanie transportu publicznego. Między innymi na osiedlu Rżąka (dzielnica Podgórze) zlikwidowano autobus linii 163 którym pasażerowie mogli z Rżąki dojeżdżać na Osiedle Piastów w Nowej Hucie.

Mieszkańcy Osiedla Rżąka w Krakowie utworzyli Petycję w sprawie przywrócenia kursowania autobusu – link do petycji

Pojawiły się między innymi takie komentarze: 

“Linia 163 jest niezbędnym połączeniem do przychodni, do dojazdu na plac dla ludzi starszych. Odległość pomiędzy pętlą Nowy Bieżanów Południe a Rżąką to zaledwie kilometr wiec koszty są znikome korków również na tym odcinku brak.”, “Tym autobusem dojeżdżałam bezpośrednio do pracy a po zabraniu autobusu musze przesiadać się 3 razy!”, “Dzięki niemu, moje dzieci dojeżdżały do przedszkola, teraz musimy dużo wcześniej wstawać i chodzić na nogach”, “Jestem za przywrócenie na osiedle Rżąka linii 163”, “Podpisuję, ponieważ uważam, że potrzebne jest połączenie między osiedlem Rżąka, a okolicami Nowej Huty.”, “Władzom Miasta jakoś tak pomyliły się funkcje w obsłudze mieszkańców… którzy płaca podatki, w tym na Władze Miasta”, “Autobus 163 jest moim jedynym bezpośrednim połączeniem do pracy.”, “Podpisuję ponieważ dla starszej osoby to konieczność. Nie każdy ma samochód.”

Z dnia na dzień przybywa coraz więcej podpisów i komentarzy za przywróceniem tej linii do osiedla.

Verx

 

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!