oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

2 kwietnia na Krakowskim Rynku – event promocyjny „Lipnickie palmy w Krakowie”

Wzorem ubiegłych lat GDK wraz z Zespołem Szkół w Lipnicy Murowanej wyruszy do królewskiego miasta Krakowa, by wśród mieszkańców oraz turystów promować tradycyjne wielkanocne palmy oraz zaprosić na 59 edycję Konkursu Palm do Lipnicy Murowanej. Partnerem przedsięwzięcia jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

krakow lipnica niedziela palmowa lipnica murowanaa - 2 kwietnia na Krakowskim Rynku - event promocyjny „Lipnickie palmy w Krakowie"

Program tego barwnego, cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia przedstawia się następująco:

12:00 – rozpoczęcie eventu przed Pałacem Krzysztofory połączone z prezentacją palm

12:15-13:00 – przemarsz grupy młodzieży z palmami w akompaniamencie Kapeli Ludowej sprzed Pałacu Krzysztofory w stronę kościoła Mariackiego i kościoła św. Wojciecha oraz powrót do Pałacu Krzysztofory tą samą trasą

13:00-13:30 – przerwa, pobyt w Pałacu Krzysztofory

13:30-14:15 – przejście z Pałacu Krzysztofory w stronę kościoła Mariackiego i  pod pomnik Adama Mickiewicza, prezentacja palm pod pomnikiem, przemarsz grupy młodzieży z palmami w akompaniamencie Kapeli Ludowej tą samą trasą do Pałacu Krzysztofory

W trakcie pochodu mieszkańcom Krakowa oraz gościom rozdawane będą ulotki promujące Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego, który odbędzie się 9 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy serdecznie!

 

Zobacz wideo + fotorelację z ubiegłorocznego eventu w Krakowie – klik

PROGRAM 59 Konkursu Lipnickich Palm Wielkanocnych 2017 czyli Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej – klik

krakow niedziela palmowa lipnica murowana2 - 2 kwietnia na Krakowskim Rynku - event promocyjny „Lipnickie palmy w Krakowie"