ZUS: duża część rodziców i opiekunów nie złożyła jeszcze wniosków o 800+

W kraju na około 100 tys. dzieci nie złożono jeszcze wniosków o 800+ na nowy okres świadczeniowy. Jeśli rodzice zrobią to w czerwcu mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

Z danych ZUS wynika, że duża część uprawnionych nie złożyła jeszcze wniosków o świadczenie. A warto zrobić to jeszcze w czerwcu. Wtedy ZUS wypłaci 800+ do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca. Jeżeli rodzic się spóźni i wniosek wpłynie po 30 czerwca, to nie otrzyma już wyrównania.

 

Jak sprawdzić czy złożyliśmy wniosek?

 

Jeśli rodzic nie wie czy przesłał wniosek z programu Rodzina 800+ na nowy okres, może to sprawdzić na PUE ZUS w zakładce Rodzina 800+ w oknie Szczegóły Twoich wniosków. Zobaczy tam nie tylko czy wniosek wpłynął do ZUS, ale także stan jego obsługi. Nie ma znaczenia, jak złożono wniosek, tj. czy przez aplikację mobilną mZUS, PUE, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Jeśli klient, który nie miał konta na PUE ZUS, złożył wniosek o świadczenie wychowawcze przez bankowość elektroniczną bądź portal Emp@tia, to konto na PUE zostało mu założone automatycznie. Natomiast na adres e-mailowy z wniosku o świadczenie przesłano dane do logowania na to konto.

Świadczenie 800+ przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane jedynie bezgotówkowo, na rachunek bankowy.

 

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Patronat medialny

Prezentacja 81. Tour de Pologne już 17 lipca w TVP Sport!

Tylko kilka dni pozostało do oficjalnej prezentacji Tour de Pologne....

Edukacja żywieniowa kobiet w ciąży i po porodzie

Udział w realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków miasta...

Wystawa pt: “Wałek ART”

To zbiór prac tematycznie różnych z pracowni Doroty Wałek,...

Wielki Festyn Franciszkański w Wieliczce. Niedziela 23 czerwca 2024

Już w najbliższą niedziele 23 czerwca 2024 r. od...

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej! Wojownicy Maryi to...

Czytaj również

Popularne kategorie