Postaw kawę

Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym. Muzyka i wzruszenia wśród zieleni

Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym. Muzyka i wzruszenia wśród zieleni

3 maja 2026

Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie

Już w sobotę, 9 maja 2026 roku, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia łączącego muzykę, poezję i spotkania z ludźmi pełnymi pasji. Po raz trzeci odbędzie się tu Zaczarowany Dzień organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego i co roku przyciąga mieszkańców Krakowa oraz gości szukających inspirujących i wartościowych wydarzeń.

Półfinał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

O godzinie 11.00 rozpocznie się koncert półfinałowy 18. edycji Festiwal Zaczarowanej Piosenki – wyjątkowego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami.

Spośród 32 uczestników jury w składzie m.in. Marta Bizoń, Lidia Jazgar, Joanna Słowińska oraz Barbara Stępniak-Wilk wybierze finałową dwunastkę.

Koncert poprowadzą Anna Dymna oraz Mateusz Janicki. W oczekiwaniu na werdykt wystąpią również goście specjalni – Maria Kalisz i Jerzy Godawski, zwycięzcy Para Dance Sport World Cup.

Finaliści zaprezentują się ponownie 13 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie zaśpiewają u boku takich artystów jak Alicja Majewska, Krzysztof Cugowski, Julia Pietrucha, Kaśka Sochacka, Ralph Kaminski oraz Igo.

Poezja i sztuka wśród zieleni

O godzinie 17.00, w Oranżerii Warszewicza, odbędzie się spotkanie literackie, podczas którego wiersze laureatów konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście” przeczytają Anna Dymna, Gabriela Oberbek oraz Mateusz Janicki.

W trakcie wydarzenia poznamy również zwycięzców konkursu plastycznego „Barwy ogrodu”.

Wieczorny koncert Mietka Szcześniaka

Zwieńczeniem dnia będzie recital Mietka Szcześniaka, który wraz z zespołem wystąpi o godzinie 19.00.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma nie tylko wymiar artystyczny, ale także terapeutyczny i integracyjny. Jak zaznacza Anna Dymna, Ogród Botaniczny to przestrzeń, która pozwala odpocząć od codziennego pośpiechu i odnaleźć spokój.

Informacje dla uczestników

Na wydarzenie obowiązują bilety w symbolicznej cenie 1 zł. Ogród będzie otwarty dla odwiedzających już od godziny 9.00.

Transmisję z półfinału będzie można śledzić online na stronie fundacji oraz w mediach społecznościowych.

Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Źródło informacji i grafiki: https://karnet.krakowculture.pl/63565-krakow-zaczarowany-dzien-w-ogrodzie-botanicznym

maj 2026

PnWtŚrCzPtSbNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Misja i wizja

Okrakow.pl to serwis tworzony z inspiracji, jakich dostarcza nam Kraków każdego dnia. Trzymamy rękę na pulsie, by dostarczać rzetelne informacje i ciekawe pomysły na spędzanie czasu.

Nasza misja? Być przewodnikiem po życiu miasta – dla mieszkańców i turystów. Na Okrakow.pl znajdziesz najświeższe wiadomości, praktyczne wskazówki oraz wieści ze świata kultury, sportu, finansów, zdrowia i życia Kościoła.

Chcemy, aby każdy odwiedzający naszą stronę czuł się dobrze poinformowany i zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w Krakowie. Odkrywaj miasto z nami!
Dodaj swój artykuł!Patronat Medialny

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności