Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Ulica Pomorska ponownie otwarte od 4 czerwca 2020!

by admin
0 comment

Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

Od 4 czerwca ponownie zapraszamy do naszych oddziałów Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Ulica Pomorska z zachowanymi do dziś celami dawnego aresztu gestapo. Na wystawie Kraków – czas okupacji 1939–1945 poznasz tragedię wojny w wymiarze indywidualnym i zbiorowym, a także codzienność okupowanego Krakowa, utrwaloną w zwykłych przedmiotach, fotografiach, gazetach, dokumentach osobistych i urzędowych.
Krakowianie wobec terroru 1939-1945-1956 to opowieść o złożonej historii naszego miasta, która przygotuje zwiedzającego do wizyty w celach, gdzie torturowano
i mordowano Polaków walczących o wolną i niepodległą ojczyznę.

Pamiętaj o maseczkach na twarzy, zachowaj dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznaj się z nowym regulaminem zwiedzania:
Fabryka Schindlera: https://bit.ly/FabrykaEmalia
Ulica Pomorska: https://bit.ly/UlicaPomorska

Odkryj Kraków na nowo!

Bądźcie z nami na bieżąco! Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, gdzie będziemy informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa.
Informujemy, że od 2 czerwca udostępniamy zwiedzającym wystawę stałą Miasto pod kopcem Kraka w Muzeum Podgórza.

Muzealna akcja Odkryj Krakówwpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Do zobaczenia!

Wesprzyj Muzeum Krakowa

W połowie marca znaleźliśmy się wszyscy w niespotykanej sytuacji i w związku z tym, tak jak większość podmiotów, Muzeum Krakowa ponosi poważne materialne straty. Przychody ze zwiedzania naszych oddziałów stanowiły znaczną część dochodów Muzeum i pozwalały nam zawsze pracować dla Was na najwyższym poziomie. Od kilkunastu dni kolejno udostępniamy nasze oddziały, jednak odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed epidemii zajmie bardzo dużo czasu.
W ostatnich miesiącach niemal całe życie społeczne przeniosło się do świata wirtualnego i dlatego od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zespół Muzeum Krakowa pracuje intensywnie nad stałym dostarczaniem ciekawych treści online – m.in. wystaw, audycji czy działań edukacyjnych.
Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wesprzyjcie naszą działalność. Pozwoli nam to kontynuować zarówno bieżącą działalność, jak i przygotować wystawy i wydarzenia na „czas po”: www.muzeumkrakowa.pl/wesprzyj-nas

Liczymy na Was!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej