W duchu programu Discover Local, promującego lokalność przez sztukę, kulturę i społeczne zaangażowanie, Mercure Kraków Fabryczna City i Centrum Konferencyjne Fabryczna 13 przeprowadziły wyjątkową akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KTOZ) ze schroniska przy ulicy Rybnej 3.
W ramach inicjatywy zorganizowanej jako część Discover Local w przestrzeni Fabryczna 13, hotel i centrum zbierały żywność, środki medyczne i higieniczne, a także pościel hotelową wycofaną z obiegu, która zyskała nowe życie jako ciepłe, komfortowe okrycie dla zwierzaków. Udało się zgromadzić m.in. 64 prześcieradła, 251 puszek karmy oraz 112 saszetek z jedzeniem, które trafiły bezpośrednio do czworonożnych podopiecznych schroniska.
Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem pracowników hotelu, gości oraz okolicznych firm zintegrowanych z myślą o poprawie codziennego bytu czworonożnych mieszkańców schroniska. Finałem zbiórki była wizyta przedstawicieli hotelu oraz Centrum Konferencyjnego w schronisku, gdzie wraz z wolontariuszami przekazano zebrane dary.
– Hotelatstwo to coś więcej niż gościnność. To przede wszystkim uważność na potrzeby innych – także tych, którzy nie potrafią poprosić o pomoc. Liczą się nawet najmniejsze gesty, dlatego jesteśmy dumni, że wspólnie z CKF_13 i lokalnymi firmami mogliśmy zrobić coś dobrego dla naszych czworonożnych przyjaciół. Ogromnie cieszy nas, że tak wiele osób i instytucji odpowiedziało na nasz apel. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy! – mówi Joanna Chwastek-Pluta, Mercure Kraków Fabryczna City General Manager.
Akcja na Fabrycznej 13 pokazała, że prawdziwa lokalność to także codzienne, praktyczne zaangażowanie społeczności we wspólny cel i wsparcie. Mercure Kraków Fabryczna City i Centrum Konferencyjne Fabryczna 13 zapowiadają kolejne inicjatywy, które będą łączyć gości, mieszkańców i lokalne instytucje we wspólnym działaniu.
Źródło: Materiały prasowe