20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019

cracovia danza 700x700p rgb - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Read Time:1 Minute, 50 Second

Jubileuszowy 20. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” odbędzie się w Krakowie w dniach 21-28 lipca. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będą Bajki, baśnie, legendy. W programie festiwalu znajdą się opowieści ze świata fantazji, nawiązujące zarówno do europejskiego jak i polskiego, a nawet krakowskiego dziedzictwa kulturowego.

W związku z jubileuszem festiwalu zaplanowane zostały aż dwie premiery. Podczas inauguracji, która odbędzie się w poniedziałek 22 lipca Balet Cracovia Danza zaprezentuje spektakl do muzyki Stanisława Moniuszki – Pan Twardowski. Ale bajka!. Druga premiera odbędzie się w finałowy weekend, w sobotę 27 lipca na scenie na Rynku Głównym. Będzie to międzynarodowa produkcja Podróże kota w butach, do której choreografię przygotowuje wybitny francuski tancerz i choreograf, doskonały znawca tańca barokowego, Pierre-Francois Dollé. W obsadzie przedstawienia poza tancerzami Cracovia Danza znajdzie się również wspaniała francuska tancerka Irène Feste, a tancerzom towarzyszyć będą muzycy grający na historycznych instrumentach. Ostatniego finałowego wieczoru, w niedzielę 28 lipca na Rynku Głównym Balet Cracovia Danza pokaże swoją barokową Śpiącą królewnę, opartą na oryginalnej wersji znanej baśni, wydanej w 1697 roku przez Charlesa Perrault.

W ramach festiwalu jak co roku odbywać się będzie również wiele spektakli i pokazów zespołów z całego świata, a w finałowy weekend tancerze pojawią się w najpiękniejszych miejscach Starego Miasta (m.in. Collegium Maius, Barbakan, Rynek Główny) ożywiając tańcem zabytki. Spośród bogatego finałowego programu warto zwrócić uwagę chociażby na Bajki o Krisznie, które przedstawi pochodząca z Indii Alaknanda, mistrzyni tańca Kathak wraz ze swoim zespołem Sanskriti, czy przedstawienie Bajka o księżniczkach w wykonaniu młodzieżowego zespołu Capella Antiqua Bialostociensis, który w tym roku został wyróżniony tytułem zespołu-rezydenta.

Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyć będą 5-dniowe warsztaty taneczne Kraków tańczy, na które co roku przyjeżdża do Krakowa ponad 150 uczestników z całego świata. Kursanci kształcą się pod okiem takich mistrzów tańca jak m.in. Alaknanda (Indie), Barbara Segal (Anglia), Marie-Claire Bär Le Corre (Francja), Ana Yepes (Hiszpania) czy Pierre-Francois Dollé (Francja). W tym roku po raz pierwszy zagości na festiwalu Irène Feste, znawczyni m.in. tańców balowych I połowy XIX wieku, która poprowadzi warsztaty tańców empirowych. Zapisy na warsztaty ruszają w poniedziałek 11 lutego.

Dyrektor artystyczny: Romana Agnel

Dyrektor organizacyjny: Dominika Kosek-Turowska

Organizator: Balet Cracovia Danza – Instytucja Kultury Miasta Krakowa

Współorganizator: Fundacja Ardente Sole

thumbs up - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019 0 thumbs down - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019 0
happy - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Happy
0 %
sad - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Sad
0 %
excited - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Excited
0 %
sleepy - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Sleppy
0 %
angry - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Angry
0 %
surprise - 20. FESTIWAL TAŃCÓW DWORSKICH „CRACOVIA DANZA” Bajki, baśnie, legendy 21-28 lipca 2019
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej