Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! – 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami

krakow turysta - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Read Time:3 Minute, 24 Second

Krakowskie pomniki, kawiarnie, synagogi, wawelscy władcy, Nowa Huta, Młoda Polska czy żydowskie cmentarze – w sumie 70 spacerów tematycznych z profesjonalnymi przewodnikami przygotowało dla krakowian Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” i „Kraków nieodkryty”. Bezpłatne spacery będą organizowane w soboty i niedziele dwa razy dziennie aż do października. W najbliższy weekend skorzystamy z nich po raz pierwszy!

„Kraków można zwiedzać indywidualnie i szukać skarbów na własną rękę, można spacerować z przyjaciółmi i rodzinami, można także odkrywać tajemnice miasta spontanicznie lub skrupulatnie planować trasę, opierając się na drukowanych przewodnikach. Ale jeśli chcemy odkryć najgłębsze zakamarki, dowiedzieć się o nieznanych zakątkach, największych sekretach miasta i zaskakujących ciekawostkach – najlepszym pomysłem jest spacer z wykwalifikowanym przewodnikiem – mówi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. – Nasza akcja ma na celu zarówno wsparcie przewodników w trudnym dla nich okresie, jak również pokazanie krakowiankom i krakowianom, jak piękny i zróżnicowany jest Kraków. Nawet jeśli wydaje się nam, że dobrze znamy miasto, w którym żyjemy na co dzień, jestem pewien, że każdy ze spacerów czymś nas zaskoczy. Dlatego już dziś zachęcam do pobrania bezpłatnych wejściówek na jeden z aż siedemdziesięciu spacerów”.

Zaproszenie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=T5fnWY5xCqg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR32FcGT-S8C5JINDrZSLersQhC2JKXIyW6G3RcnVA1uzG6AGLvEnk-_2t0

Pierwsze spacery odbędą się już w najbliższy weekend 11 i 12 lipca.

SOBOTA 11 LIPCA

W sobotę 11 lipca rozpoczniemy przygodę ze zwiedzaniem od górującego nad miastem Wawelu. Podczas spaceru „Królewskie Wzgórze inaczej” poznamy dzieje wzgórza wawelskiego: jego urbanistykę i systemy obronne, a także uchylimy rąbka tajemnicy, co ciekawego znaleźli tu archeolodzy.

Start spaceru godz. 12.00

Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową (podejście na wzgórze ok. 200 m wysokości to jedyne utrudnienie dla seniorów czy osób z niepełnosprawnościami)

Również w sobotę zobaczymy „Romański Kraków”: zapoznamy się z wczesnośredniowieczną architekturą miasta, podziwiając budowle sakralne z XI i XII wieku ulokowane na Wawelu i wzdłuż Drogi Królewskiej.

Start spaceru godz. 14.00

NIEDZIELA 12 LIPCA

W południe 12 lipca spotkamy się z najmłodszymi miłośnikami zwiedzania, by na własne oczy zobaczyć „Legendarny Kraków”. W czasie spaceru poznamy (prawie) wszystkie tajemnice miasta, jego smocze legendy i baśnie. Bo jak się okazuje, Kraków jest pełen magii, a jego sekrety tylko czekają, by je odkryć.

Start spaceru godz. 12.00

Przeznaczony dla dzieci

Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Drugą trasą przygotowaną na niedzielę jest szlak „Tadeusz Kościuszko w Krakowie”. Podczas przechadzki dowiemy się, dlaczego Polacy usypali poświęcony mu kopiec i znajdziemy na planie miasta miejsca związane z tym bohaterem narodowym.

Start spaceru godz. 14.00

Przeznaczony dla wszystkich

Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Niezbędne informacje

Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim.

W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).

Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.

Rezerwacja wejściówek na spacery 11 i 12 lipca ruszy dzisiaj o godzinie 14.00

Spacer 1, 11.07.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer1/

Spacer 2, 11.07.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer2/

Spacer 3, 12.07.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer3/

Spacer 4, 12.07.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer4/

Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie 2 wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.

Na uczestników spacerów 12 lipca będzie czekała słodka niespodzianka przygotowana przez krakowskiego producenta słodyczy – firmę Wawel, partnera akcji „ Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” www.wawel.com.pl.

Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu www.krakow.travel.

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii

(Facebook: Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków; Instagram: @BadzTurysta).

thumbs up - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami 0 thumbs down - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami 0
happy - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Happy
0 %
sad - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Sad
0 %
excited - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Excited
0 %
sleepy - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Sleppy
0 %
angry - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Angry
0 %
surprise - Zwiedzaj Kraków i bądź turystą! - 70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej