oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Zmiany w programie wtorkowego koncertu Festiwalu Misteria Paschalia

grafika zmiana programu 150x150 - Zmiany w programie wtorkowego koncertu Festiwalu Misteria PaschaliaNa przygotowania do koncertu Arie i uwertury do Pasji Chrystusowej Metastasia, który zaplanowano na wtorek 16 kwietnia 2019 r., Filippo Mineccia poświęcił blisko rok. Z przykrością informujemy, że z powodu ostrego zapalenia krtani kontratenor nie będzie mógł zaśpiewać podczas 16. odsłony Festiwalu Misteria Paschalia w Krakowie. W związku z tym zmianie uległ również program koncertu. Zaproszenie na festiwal przyjęła natomiast znana krakowskiej publiczności wybitna kontralcistka Sonia Prina, która wystąpi wraz z {oh!} Orkiestrą Historyczną w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Czasami los potrafi być wyjątkowo złośliwy i przekreśla jednym gestem największy nawet trud – cierpiący na zapalenie krtani Filippo Mineccia nie będzie mógł wystąpić podczas koncertu w Wielki Wtorek w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Godnym zastępstwem kontratenora będzie Sonia Prina – doskonale znana uczestnikom festiwali Misteria Paschalia i Opera Rara oraz entuzjastom muzyki dawnej. Dysponująca świetną techniką i nietuzinkową barwą artystka należy do najsłynniejszych współcześnie głosów specjalizujących się w muzyce dawnych wieków.

Na występ w Krakowie Sonia Prina wraz z Martyną Pastuszką, szefową artystyczną {oh!} Orkiestry Historycznej, przygotowały nowy program, oparty w lwiej części na libretcie Pasji Pietra Metastasia, a wzbogacony o Stabat Mater Antonia Vivaldiego oraz instrumentalne utwory Johanna Georga Pisendela, przyjaciela Rudego Księdza, którego twórczość – mimo iż powstawała głównie w Dreźnie – nosi silne znamiona włoskiej muzyki późnego baroku. Artystki zdecydowały się nie powielać autorskiego pomysłu Filippa Mineccii – z szacunku dla długiej pracy śpiewaka nad przygotowaniem repertuaru i w nadziei, że uda się go wykonać i zarejestrować w Krakowie w innym terminie; starały się zarazem zachować ducha i dramaturgię pierwotnego pomysłu.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że wszystkie osoby, które zakupiły bilety na koncert
16 kwietnia w kościele św. Katarzyny lub karnety mają możliwość uczestniczenia w koncercie (bilety i karnety zakupione przed zmianą zachowują ważność) lub zwrotu biletów oraz karnetów w miejscu ich zakupu.

W przypadku zakupu biletów w punktach InfoKraków koszty zostaną zwrócone w punkcie, w którym została dokonana płatność (zgodnie z formą płatności: gotówka, karta).

Jeżeli płatność została dokonana przelewem, prosimy o kontakt pod adresem mejlowym: rezerwacje@biurofestiwalowe.pl (tą drogą otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące zwrotu należności za bilety).

W przypadku zakupu przez portal Eventim otrzymają Państwo wiadomość mejlową o sposobie dokonania zwrotów.

Uwaga!!! Zakupiony karnet nie podlega zwrotowi w całości! Zwrócona zostanie wyłącznie kwota odpowiadająca cenie odwołanego koncertu.