Zmiany w organizacji ruchu! 25 stycznia -17 lutego br. prace serwisowe na węźle Korona

by admin
0 comment

zdmk krakow 300x211 - Zmiany w organizacji ruchu! 25 stycznia -17 lutego br. prace serwisowe na węźle KoronaW dniach 25 stycznia-17 lutego br. realizowane będą prace serwisowe na pozostałym fragmencie węzła Korona. W związku z robotami obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Od 25 stycznia br. wymieniana będzie pozostała część rozjazdu na węźle Korona – 4 zwrotnice, 12 krzyżownic oraz szyny pomiędzy zwrotnicami. W cieniu tych prac zaplanowano usunięcie wybrzuszeń na torowisku w ciągu ul. Kalwaryjskiej oraz wymianę zwrotnicy w rejonie węzła Łagiewniki (od strony ul. Wadowickiej).

W związku z pracami obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • Wyłączony ruch tramwajowy – pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza w ciągu ul. Kalwaryjskiej. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie Zarządu Transportu Publicznego;
  • brak możliwości lewoskrętu z ul. Legionów Piłsudskiego w ul. Kalwaryjską;
  • brak lewoskrętu z ul. Kalwaryjskiej w ul. Celną na wysokości ul. Legionów Józefa Piłsudskiego;
  • przełączenie sygnalizacji na sygnał ostrzegawczy (żółte migające);

W trakcie prac związanych z usuwaniem wybrzuszeń na torowisku w ciągu ul. Kalwaryjskiej – w trzech miejscach, przy ul. Warneńczyka, Śliskiej i Smolki – nie będzie możliwości parkowania.

W trakcie wymiany zwrotnicy przy pętli Łagiewniki – przez pierwsze 3-4 dni ferii zimowych wyłączony zostanie ruch tramwajowy na relacji ul. Wadowicka – ul. Rzemieślnicza. Na ul. Rzemieślniczej pojawi się tymczasowy przystanek tramwajowy. Dlatego też nieznacznie zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Skręt dla pojazdów indywidualnych zarówno w prawo, jak i w lewo z ul. Rzemieślniczej w ul. Wadowicką będzie możliwy. Jedynie skręt w lewo zostanie ograniczony z dwóch – do jednego pasa ruchu.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa “711” kursująca na linii: pętla Łagiewniki – Plac Bohaterów Getta.

Źródło ZDMK

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej