Zgody 7: majowy urodzaj!

fot. archiwum kbf 800x500 - Zgody 7: majowy urodzaj!

Gdy kukułka kuka w maju, spodziewaj się urodzaju – idąc tropem staropolskiego przysłowia, w miejscu spotkań Zgody 7 zaplanowano urodzaj wydarzeń, ale zamiast dorodnej kukułki znajdzie się miejsce na opowieści o ginących gatunkach i supermocy dzieci. Propozycje przygotowane przez Cafe NOWA Księgarnia i KBF obejmują warsztaty dla mam i córek, zajęcia z pozytywnej dyscypliny dla rodziców, spotkania autorskie, warsztaty dwujęzyczne, a także zajęcia, które pomogą przenieść magię kina na papier. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy. Organizatorami są Miasto Kraków, KBF, Kids in Krakow, Zgody 7 i Cafe NOWA Księgarnia.

Wydarzenia organizowane przez Cafe NOWA Księgarnia

Maj upłynie w Cafe NOWA Księgarnia pod znakiem dyskusji o książkach dla dzieci, rozmów o byciu rodzicem i warsztatów w języku ukraińskim dla dzieci, na których opowiemy o zagrożonych gatunkach.

10 maja o godzinie 17.00 zaprosimy do udziału w pierwszej tegorocznej odsłonie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego. Najmłodsi będą rozmawiać o książce Wielka Księga Supermocy Susanny Isern i Rocio Bonilli, wydanej nakładem wydawnictwa Mamania. Udział w rozmowie może wziąć każdy, pod warunkiem że przeczytał książkę lub jej fragment. Spotkanie prowadzi Wanda Matras-Mastalerz.

 

Ekspedycja. Spotkanie autorskie z Milą Radczenko to propozycja na 18 maja na godzinę 17.00. Podczas spotkania promocyjnego książki Експедиція за дивовижними тваринами dzieci w wieku 8-12 lat wyruszą w podróż dookoła świata i poszukają śladów zaginionych zwierząt. Tuż po nim na dzieci czekają warsztaty ekologiczne. Wydarzenie prowadzone będzie w języku ukraińskim. Wstęp jest wolny.

W czwartek 19 maja o godzinie 18.00 w czasie premiery notatniko-poradnika Doroty Kopeć Notatki z pierwszych dni uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzą się, jak przygotować się do macierzyństwa, ale będą mieli okazję porozmawiać również z położną Aleksandrą Czerwonką i fizjoterapeutką Kamilą Kuriatą.

Wydarzenia organizowane przez KBF

Warsztaty dla dzieci i zajęcia dla rodziców

Głowa pełna kultury: Złóż, zobacz, zrozum, czyli magia kina zaklęta w papierze i dźwiękach to warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat, które odbędą się 15 maja 2022 o godzinie 11.00. Zajęcia muzyczno-plastyczne wprowadzą najmłodszych w magiczny świat filmu: uczestnicy dowiedzą się, jak działa kino, kiedy odbył się pierwszy publiczny pokaz filmowy oraz czym jest muzyka filmowa.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 9 maja od godz. 12.00 na kbfbilety.krakow.pl

Wybuchy histerii u dziecka? Konflikty między rodzeństwem? Panaceum na te i inne problemy związane z wychowaniem dziecka mogą być warsztaty z pozytywnej dyscypliny, które odbędą się już 24 maja o godzinie 18.00. Prowadzące Monika Pietruszka i Joanna Malisz-Swęd (Wychowam Pozytywnie) pomogą poszukać odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania.

Zapisy: wychowampozytywnie@gmail.com, tel.: 506 532 862, 508 928 909

Dzień matki

W maju świętujemy Dzień Matki. To świetna okazja, żeby podarować sobie wzajemnie chwilkę wspólnego czasu, odpocząć i spędzić go kreatywnie! Zgody 7 zaprasza na twórczą sobotę dla mam i córek.

21 maja upłynie tu pod znakiem warsztatów z Sutaszu (dla mam z córkami od 8 lat) oraz zajęć z kaligrafii (dla mam z córkami od 12 lat). Warsztaty z wykonywania bransoletek techniką sutaszu rozpoczną się o godzinie 13.30, a zajęcia z kaligrafii wystartują o godzinie 16.30.

Bezpłatne wejściówki na oba warsztaty będą dostępne od 16 maja od godz. 12.00 na www.kbfbilety.krakow.pl

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!